Anasayfa » Politika » “BODRUM, BİRÇOK SORUNLA TEK BAŞINA UĞRAŞIYOR”

“BODRUM, BİRÇOK SORUNLA TEK BAŞINA UĞRAŞIYOR”

Chp Bodrum İlçe Başkanlığı’na yarışacak adaylardan biri olan Tuna Işın, bugün ilçe binasında basın toplantısı düzenledi. 

Cumhuriyet Halk Partisi Muğla Örgütü İlçe Kongreleri süreci devam ediyor. 3 Aralık günü de CHP Bodrum İlçe Kongresi gerçekleştirilecek. Mevcut İlçe Başkanı Recai Seymen’in de aday olduğu kongrede, CHP Bodrum İlçe Yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak görev yapan, geçtiğimiz haftalarda yapılan delege seçimlerinde de mevcut yönetimin çıkardığı Beyaz liste için çalışmalar yürüten Tuna Işın, Seymen ile yollarını ayırarak ilçe başkanlığına aday olduğunu resmen açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde sosyal medya üzerinden CBODRUM, HP Bodrum İlçe Başkanlığı için aday olduğunu açıklayan Tuna Işın, bugün öğle saatlerinde İlçe binasında düzenlediği basın toplantısı ile adaylığını resmileştirdi. Toplantıya çok sayıda partili katıldı. Açıklamasına tüm İslam aleminin Mevlid kandilini kutlayarak başlayan Işın, “Yaşamımın en onurlu adımını atmak üzere almış olduğum kararımı sizlerle paylaşmak istiyorum” dedi. Işın, sözlerinin devamında şu ifadelere yer verdi:

“Partimin her kademesinde sokaklarda meydan meydan, ev ev gezerek başlayan siyaset hayatım, gerek seçim komisyonlarında, gerekse yönetim kurulu üyeliklerinde ve son olarak ilçe başkan yardımcılığı göreviyle devam etmiştir. Değerli Yol Arkadaşlarım, ülkemiz siyasi ve ekonomik olarak tam bir kuşatma altındadır. Son referandum sonuçlarıyla ‘Cumhurbaşkanlığı Başkanlık Sistemi’ denilen, ne olduğu, ne olacağı bilinmeyen bir maceraya sürüklenmiştir. Ülkemiz bir yönetim basiretsizliği içindeyken, bununla birlikte kapitalizmin tükenişini durdurmak için emperyalizmin özellikle yaşadığımız coğrafyada aradığı çareler, ulusumuzu global bir krizin merkezi haline getirmiştir. Artık sadece ulusal politikalar değil, yerel politikalar da bu gerçekliklerden bağımsız şekillenemez. Bu bilinmezlik ortamında ülkemizin öncelikleri yerelde ve genelde değişmiştir. Dünyanın ve Türkiye’mizin yeni şartlarını gözönünde bulundurduğumuzda, çok zorlu bir dönemin bizi beklediğini görmeliyiz.”

Konuşmasında Büyükşehir ve Bodrum belediye başkanları arasındaki çekişmeye de atıfta bulunarak Bodrum’un sorunlarıyla tek başına boğuştuğu vurgusu yapan Işın, “Partimizin yeni yönetim kadrolarının oluştuğu kongre dönemimizde bir kan değişikliğinin, bir yenilenmenin ve beraberinde bir kenetlenmenin kaçınılmaz olduğu ortadadır” diyerek açıklamasına devam ederek, sözlerini şöyle noktaladı:

“Parti içinde kişisel mücadeleleri ve kimin ne olacağını bir kenara bırakmalıyız. Sözünü ettiğimiz değişimin farkına varmış ve cesaretle olayların üzerine gidebilecek mücadele ruhu yüksek, genç kadroların önderliğine ihtiyacımız var. Ne bir başkanın başka bir başkana karşı güdümlü siyasetinin elçisi, ne de birilerinin kişisel çekişmelerinin tarafı olmadan parti politikalarını, emeği ve liyakatı esas alan bir yönetim modeli ortaya koymalıyız. İşte bu bakış açısıyla sadece ülkemizin değil, dünyanın en önemli turizm markalarından biri olan Bodrum, birçok sorunla tek başına boğuşuyorken sorunları çözme makamında oturanlara, sorunları kavgaya, ayrışmaya, kaosa dönüştürmeden çözüm odaklı siyaset yapma yolunun tek yok olduğunu anlatabiliriz. Dostlar, yürüdüğümüz yolda daha çetin koşullar bizi bekliyor. Bunu öngörmek gerekiyor. Artık birbirimize sımsıkı sarılmalı, birbirimizden güç bulmalı, partimize ve Bodrumumuza emek veren her bireyi kimdir, nasıl demeden kucaklamalıyız. Kendimi İstiklal ve cumhuriyeti müdafaa içine düşmüş hissediyorum. Bu ahval ve şerait içinde, sadece seçimlerde hatırlanan demokrasiyi eşitlik, adalet ve tarafsızlık kavramlarının yanında partimizin ilke ve programlarını her türlü dayatmadan bağımsız olarak sizlerle beraber hayata geçirebilmek için, Bodrum’dan yana taraf olmak, Bodrumumuza sahip çıkmak ve ülkemin aydınlık geleceğine hizmet etmek için, umudum sizlerle. Umudum, Cumhuriyet Halk Partisinde. Dostlarım işte bu duygu ve düşüncelerle güzel günlere ve siz değerli yol arkadaşlarıma olan inancımla CHP Bodrum İlçe Başkanlığına adayım” dedi.

Tuna Işın daha sonra tebrikleri kabul etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Başkanlığının 3 Aralık Pazar Günü yapılacak kongresinde mevcut başkan Recai Seymen de aday olacak.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.