Anasayfa » Politika » BODRUM CHP’DEN İHRAÇ TALEBİ GELDİ

BODRUM CHP’DEN İHRAÇ TALEBİ GELDİ

CHP Bodrum İlçe Başkanlığı 18. Dönem Muğla Milletvekili Musa Gökbel hakkında, 7 Haziran 2015 Genel Seçimleri sonrasında yerel bir gazeteye yaptığı değerlendirmeden dolayı, ihraç talebinde bulundu.

Edindiğimiz bu bilgi sonrasında ulaştığımız eski Muğla milletvekili Musa Gökbel yaptığı açıklamada; “Geçtiğimiz Pazartesi günü Ankara İl Başkan Yardımcılarından bir arkadaşımız bana telefonla ulaştı. Hakkımda Bodrum İlçe Başkanlığı’nın ihraç talebi olduğunu, Muğla İl Başkanlığı’nın da bunu uygun bularak Ankara’ya ilettiğini ifade etti” dedi.

Bu arkadaşların benimle ilgili bir talebi bu şekilde gerçekleştirmeleri beni gülümsetti diyen Gökbel; “Ben eski bir milletvekiliyim. Yani benimle ilgili bir disiplin suçlaması yapacaklarsa partimizin ‘Yüksek Disiplin Kurulu’na yapabilirler. Yöntem doğru değil. Bunun için tüzük bilgisi gerekiyor tabiki. Ayrıca bu arkadaşlar benim bu köklü partinin bir milletvekili olduğumu hep unuttular. Bu yanlış, bu unutkanlıktan da kaynaklanıyor olabilir. Olayın Ankara İl Başkanlığı’ndan bana ulaşma sebebi de, ikametimin Ankara’da olması” dedi.


GÖKBEL “GAZETECİNİN MAHREMİYETİNE MÜDAHALE HİÇ ŞIK DEĞİL”

CHP’den ihraç edilme isteğine konu olan bu gelişme, 7 Haziran genel seçimi sonrasında yerel bir gazeteye verdiğim seçim değerlendirmesinden kaynaklandığını ifade eden Gökbel, ihraç isteğine neden olan röportajı şöyle anlattı:

“1 Kasım seçimleri öncesi yenilenen milletvekili listeleri hakkında görüşümü almak için telefonla arayan gazeteci arkadaşımız bana, ‘7 Haziran sonrası 1 Kasım milletvekili listelerinde değişiklikler oldu, bu değişiklikler seçim sonuçlarını etkiler mi? Etkilerse nasıl etkiler’ diye bir soru sordu. Bende CHP’de aday değişikliği olmadığına göre artı eksi bir fark da olmayacağını ifade ettikten sonra; En radikal değişikliği MHP’nin yaptığını bir Bodrumlu olan Asım Başaran’ı 2.sıraya aldığını, bunun da olumlu bir etki sağlayabileceğini söyledim. Böyle bir durumun olabilme kokusunu da röportajın yayınlanmasından sonra CHP’li yöneticilerin gazeteci arkadaşı arayarak, ondan ses kayıtlarını istemelerinden aldım. Buraya kadar normal esasında. Bu röportaj da gazetede yayınlandı zaten. Bu isteğin etik olmayan tarafı, ses kaydı istenirken ortaya konulan zihniyet. Bize bu kaydı verin lütfen, kayıtta bize karşı veya partiye karşı başka suç unsurları da işlenmiş olabilir diyecek kadar da ileri gitmeleri. Gazeteci arkadaşımızın benimle yaptığı röportajın mahremiyetine müdahale etmeleri hiç şık değil. Bunun yorumunu bırakın, lafını dahi etmek istemiyorum.”

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.