Anasayfa » Ekonomi » BODRUM İSKANDİNAVYALI BASINA TANITILDI

BODRUM İSKANDİNAVYALI BASINA TANITILDI

Tanıtım çalışmaları kapsamında İskandinav medya grubu, Bodrum’a geldi.

Bodrum Tanıtma Vakfı tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın himayesinde; Bodrum Belediyesi, Bodrum Ticaret Odası (BODTO), Bodrum Otelciler Derneği (BODER), Bodrum Esnaf ve Sanatkârlar Odası ile Bodrum Denizciler Derneği’nin destekleriyle organize edilen; Bodrum’u tarihi, kültürel ve doğal güzellikleriyle tanıtmak amacıyla başlatılan çalışmalar kapsamında davet edilen medya mensupları Bodrum’da misafir ediliyor. Çalışmalar kapsamında Norveç, İsveç ve Danimarka’dan altı medya mensubuna Bodrum, tüm özellikleriyle tanıtılıyor.

İskandinavya’dan gelen konuklar, ilk gün Antik Tiyatro ile Bodrum gezisine başladı. Misafirler daha sonra, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi’ni (Bodrum Kalesi) gezdi. Daha sonra Bodrum Belediyesi Trafo Bodrum Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde düzenlenen toplantıya katılan gruba Bodrum’un eşsiz koylarının da bulunduğu sunum yapıldı. Sunumda ayrıca Bodrum Cup Uluslararası Yat Yarışlarının ve Bodrum’da yeniden yapımının sağlanması için Akademia Vakfı tarafından yürütülen Mausoleum projesinin tanıtım videoları da izletildi.

Bodrum Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi Müdürü Tayfun Selçuk, Bodrum Turizm Danışma Bürosu Yetkilisi Başar Erten,  Bodrum Tanıtma Vakfı Genel Sekreteri Cemil Bayraktar, Bodrum Otelciler Derneği yönetim kurulu üyeleri misafirlere Bodrum hakkında bilgiler verdi. Toplantının ardından Trafo Bodrum’da öğle yemeği yiyen konuklar, aynı gün Bodrum Deniz Müzesi’ni gezdi, ardından Halikarnas Mozolesini ziyaret etti.

20-23 Haziran tarihleri arasında Bodrum’u daha yakından tanıma fırsatı bulan grup, Bodrum’un tarihi ve kültürel mekânları ve turistik tesisleri ile birlikte Bodrum’u baştan sona gezerek sosyal yaşam hakkında bilgiler alacak. Bodrum’da önemli bir yere sahip olan Mavi Yolculuk da yapacak olan medya mensupları, bloggerlar ve sosyal medya fenomenleri, Bodrum’un eşsiz koylarını görme şansı bulacak.
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.