Anasayfa » Güncel » BODRUM KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ İSTANBUL’DA

BODRUM KADIN DAYANIŞMA DERNEĞİ İSTANBUL’DA

“Kadınlar Birlikte Güçlü”nün düzenlediği Türkiye Kadın Buluşması, yüzlerce kadının katılımıyla Beşiktaş Fulya Sanat Merkezi’nde başladı. Etkinliğe Bodrum Kadın Dayanışma Derneği üyeleri de katıldı. BKD Başkanı Figan Erozan, etkinlikte “Muğla aktarımı” yaparak Bodrum’da ve Muğla’da kayıtlı ve kayıt dışı kadına şiddet, istismar istatistikleri hakkında ayrıntılı bilgi verdi. Erozan’ın sunumu büyük bir ilgiyle izlendi.

Kadınlar Birlikte Güçlü’nün çağrısıyla, 40’tan fazla ilden yüzlerce kadın iki gün sürecek buluşma için İstanbul’a geldi.

Beşiktaş’taki Fulya Sanat Merkezi’nde düzenlenen buluşmanın açılış konuşmasını Kadınlar Birlikte Güçlü’den Çağla Akdere yaptı.

Çağla Akdere konuşmasında, kadın hareketi olarak her şeye rağmen bir arada durduklarını belirterek, “Hareket, gücünü dayanışmamızdan alıyor ve bizler bu güçle dünyayı yerinden oynatabileceğimizi biliyoruz. Bunu Arjantin’den İran’a, İzlanda’dan ABD’ye, Polonya’dan İspanya’ya yükselen kadın isyanlarıyla kadınların özgürlükleri bedenleri emekleri kimlikleri için hayati durdurmayla tekrar gördük. Şimdi burada birlikte Türkiye’deki kadın hareketi olarak bu gücü yeniden hissediyoruz” dedi.

Akdere’nin konuşmasının ardından 164 kadın ve LGBTİ+ örgütünün imzaladığı metin birçok ilden seçilen kadınlarla okundu.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.