Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM KALESİ DÜZENLEMESİNE SORULAR VE CEVAPLAR

BODRUM KALESİ DÜZENLEMESİNE SORULAR VE CEVAPLAR

Bodrum’un uzun süredir gündeminde olan, “Bodrum Kalesi Rölöve, Restitüsyon, Restorasyon, Teşhir, Tanzim ve Mühendislik Projesi” sorularına, konunun muhatapları cevap verecek.

Bodrum Kalesi’nde yapılacak ve yaklaşık iki yılı bulması öngörülen “Rölöve, Restitüsyon, Restorasyon, Teşhir, Tanzim ve Mühendislik Projesi”için, uzman arkeologlar, eski müdürler demeçlerine göre, projenin yapım sürecinde idare tek taraflı davranarak,  Bodrum kamuoyundan ve bilim insanlarından görüş alma gereği duymamıştır. Bodrum Mimarlar Odası da yaptığı çalışmalar ve basın açıklamaları ile, projenin bu hali ile uygulanmasında doğacak tüm riskleri göz önüne sermişti. 1.Derecede arkeolojik sit alanı olan Bodrum Kalesi düzenlemesi ile ilgili tartışmalar sürerken,  Bodrum Kent Konseyi gelişmelerle ilgili olan kişi ve kurumların soru ve endişelerine cevap niteliği taşıyacak bir toplantı organize etti.

Toplantı, 28.09.2017 Perşembe günü saat 11.00‘da, ‘Herodot Kültür Merkezi’nde,  Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü Restorasyon Dairesi Başkanı Bahadır Sabah’ın ve Bodrum Kent Konseyi bileşenlerinin katılımı ile gerçekleşiyor.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.