Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM ODA ORKESTRASI’NDAN ANTİK TİYATRO’DA 10.YIL KONSERİ

BODRUM ODA ORKESTRASI’NDAN ANTİK TİYATRO’DA 10.YIL KONSERİ

Bodrum Oda Orkestrası, kuruluşunun 10.yılında Bodrum Antik Tiyatro’da vereceği konserde Bodrumlu sanatseverlerle buluşacak.

Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğündeki konseri İtalyan orkestra şefi Antonio Pirolli yönetecek.Üç Tenor olarak müzik dünyamızda yer almış olan Opera sanatçılarımız Şenol Talınlı,Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar bu konserde solist olarak yer alacaklar. Konzertmeister ise Sema Korkut.

8 Eylül Cumartesi akşamı Bodrum Antik Tiyatrodaki konser saat: 21.00.de başlayacak.

Konser programında Klasik müzik dünyasından G.Rossini, G.Bizet,P.I.Çaykovski, J.Brahms, R.Strauss,A.Hopkins gibi bestecilerin eserlerinin yanında Napolitenlerden ve Türkülerimizden seçme örnekler de olacak. Konser; Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü’nün katkıları,Bodrum Belediyesi ve ana sponsor olarak Bantboru’nun ve diğer sponsorların destekleriyle gerçekleşiyor. Konser halka açık ve ücretsiz.

 

Konserle ilgili Bodrum Oda Orkestrası Sanat Koordinatörü Numan Pekdemir’in görüşleri:

‘’Bu yıl, Bodrum da ilk konserini 2008 senesinde veren Bodrum Oda Orkestrası’nın 10.kuruluş yıldönümü.Biz de kuruluş yıldönümümüzde değişik etkinliklerle 10.yılımızı sanatçılarımızla ve sanatseverlerle kutluyoruz.Bu anlamda ilk konserimizi 7 Temmuz da Turgutreis D-Marin de verdik.Bundan sonra birkaç konserimiz daha olabilir.

Konser, tüm etkinliklerde uyguladığımız gibi ücretsiz olup halkımıza açıktır. Amacımız halkımıza bu güzel etkinliği ücretsiz olarak sunarak,olanakları kısıtlı olan sanatseverlerin de bu konseri izleyebilmelerini sağlamaktır.Özellikle Bodrum Yarımadasında oturan ve belki de hayatında hiç klasik müzik konserine gitmemiş hemşerilerimi konsere bekliyorum.Katılımlarını bekliyoruz. Bilmemiz gereklidir ki sanata yapılan yatırım insana yapılan bir yatırımdır.Ben Bodrumluyum.Atalarım ünlü denizci Turgut Reis’in soyuna kadar dayanır. Beni bu memleket yetiştirdi buranın denizinde,ovasında,dağında yaşadım.Burada nefes alıp veriyorum,buranın suyunu içiyorum o halde bir borcum var memleketimin insanına ve onu ödeme gayreti içindeyim.Doğaldır ki özellikle doğduğum kent Bodrum da  bu konserleri yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum.Bu etkinlikleri destek olmadan yapmak kolay değil.Konserin gerçekleşmesinde destekleri için Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne, Bodrum Belediyesine, değerli sponsorlarımıza,değerli sanatçılarımıza ve tabiiki konserlerde bizleri yalnız bırakmayacak hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum.’’

 

 

Konsere destek veren kurum ve kuruluşlar

Kültür ve Turizm Bakanlığı / Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü

Bodrum Belediyesi

İzmir Devlet Senfoni Orkestrası Müdürlüğü

Bodrum Kale Müdürlüğü

Bantboru A.Ş.

D-Marin Turgutreis

AEM Mimarlık

Hakkı Mandalinci

Timur Kabaklarlı

Exspress Trawel

Mehmet Tosun

Mustafa Paşalı

Kudret Sönmez

Turgutreis Beton

Nergiz Karatoprak

Ersin Uslu

Ziya Nazik

Arif Vidinli

Han Yapı İnşaat A.Ş

Mandarin Resort Hotel

Ufuk Zıvana

Ali Haydar Pekdemir

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.