Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM SANAT GALERİSİ’NİN AÇILIŞINA SIĞAMAYIP, SOKAKLARA TAŞTILAR

BODRUM SANAT GALERİSİ’NİN AÇILIŞINA SIĞAMAYIP, SOKAKLARA TAŞTILAR

Bodrum Sanat Galerisi, Çarşı Mahallesi’nde açıldı.

Ali Baba Sokak’ta bulunan ve Ressam Zeynep Çavuş tarafından açılan, Bodrum Sanat Galerisi düzenlenen bir tören ile hizmete başladı. Galerinin açılışında 37 ressam ve heykeltıraşın eserleri sergileniyor. 37 sanatçı arasında İlhan Berk, Ali Koçak, Rıfat Koçak, Ali Atmaca, Volkan Coşkun, Serap Demirdağ, Ayla Eriş, Yusuf Tarım, Fatih Urunç,Tamer Şahinoğlu, M.Nur Üstüner, Namık Birlik, Hayati Misman,  Aziz Başan gibi tanınmış isimlerin eserleri de yer alıyor.

Büyük bir ilgi gören sanat galerisinin ilk sergi açılında, katılımcılar sokağa taştı. Sergide; tual üzerine yapılmış yağlı boya, sulu boya, akrilik, linol, baskı, özel baskı, heykellerden çeşitli ebatlarda toplam 70 eser sergileniyor.

bodrum_sanat_3Galeride bazı özel günlerde özel sergiler, geri kalan dönemlerde ise karma sergiler yer alacak.

Galeri sahibi Zeynep Çavuş amaçlarının Bodrum ve çevresinde yaşayan sanatçıları bir araya getirmek olduğunu açıkladı. Sergi 1 Ocak 2016 tarihine kadar pazar günleri hariç her gün sabah saat 09:00 ile saat 21:00 arasında ziyarete açık kalacak. Sergiyi gezenler arasında ressam, işadamı Nezih Çavuşoğlu da yer aldı.

bodrum_sanat_4

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.