Anasayfa » Kültür - Sanat » “BODRUM ŞEHİR TİYATROSU” MECLİS KARARI İLE KURULUYOR

“BODRUM ŞEHİR TİYATROSU” MECLİS KARARI İLE KURULUYOR

Bodrum Belediye Meclisi Aralık ayı toplantısında, Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’nin verdiği önerge kabul edilerek, Bodrum Şehir Tiyatrosu kurulmasına oy birliği ile karar verildi.

Sekiz gündem maddesi ile toplanan Bodrum Belediye Meclisi’nde,  8. Madde olan “Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi’nin “Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu” kurulmasına ilişkin talebinin görüşülmesi”, oy birliği ile kabul edildi. Aralık 2014’de kurulan Bodrum Kent Konseyi Kültür Sanat Meclisi bünyesinde oluşan Sahne Sanatları Çalışma Grubu, Tiyatro Sanatçısı Alev Gürcan’ın öncülüğünde faaliyetlerini 21 Ağustos 2016’ya kadar sürdürdü.  Gürcan’ın geçirdiği elim trafik kazası sonucunda hayata veda etmesi üzerine, bu kez Tiyatro Sanat Yönetmeni ve Şehir Tiyatroları Sanatçısı Hüseyin Akşen’in öncülüğünde sahne sanatları çalışma grubu faaliyetlerine devam etti. Hüseyin Akşen aynı zamanda, Kültür Sanat Meclisi’nin eş temsilciliğini heykel sanatçısı Ender Güzey’in ayrılmasının ardından, Nuran Yüksel ile beraber yürüttü.

DÜĞÜN YA DA DAVUL 

Alev Gürcan’ın rol aldığı “Düğün ya da Davul” adlı tiyatro gösterisi, Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile Kültür Sanat Meclisi Sahne Sanatları tarafından 2016 yılında sahneye konularak büyük beğeni toplamıştı. Gürcan’ın Herodot Kültür Merkezi’nde yapılan cenaze töreninde, Bodrum Kent Konseyi üyesi ve Kültür Sanat Meclisi koordinatörü Rezzan Şebin yaptığı konuşmada, Gürcan’ın gerçekleştirmeyi hayal ettiği şehir tiyatrosunun ve çabalarının kültür sanat meclisi olarak sürdürücüsü olacaklarına dair söz vermişti.

MECLİSE ÖNERGE VERDİLER

2016’dan bu yana bir büyük, bir de çocuk oyununu sahneye koyan sahne sanatları çalışma grubu adına ve kültür sanat meclisi eş temsilcisi olarak  Hüseyin Akşen’in  geçtiğimiz günlerde, Bodrum Belediyesi Kültür Sanat Koordinatörü Mehmet Kocair, Kültür Sosyal İşler Müdürü Gülizar Akbay ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’la yaptığı ön görüşmeler doğrultusunda, belediye meclisine “Bodrum Şehir Tiyatrosu” kurulması için dilekçe vermesi üzerine, öneri meclis gündemine alınarak, oy birliği ile kabul edildi.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.