Anasayfa » Güncel » BODRUM TADINDA BİR AHÇI

BODRUM TADINDA BİR AHÇI

Aregala Türkiye Sınır Tanımayan Şefler Derneği’nin Başkanı Ahmet Çetin, Ortakent’te Bodrum Tadında adlı bir restoran açtı.

Milas Bahçeköy doğumlu, Bodrum’da farklı turistik tesislerde çalışan, son olarak Belediye Gıda A.Ş.’de yiyecek içecek müdürlüğü yapan Ahmet Çetin, Bodrum Tadında adlı bir işletme açtı. Uluslar arası yarışmalarda Türkiye’yi temsil eden ekipte yer alan, yarışmaların yanı sıra workshoplar da Türk Mutfağı’nın tanıtımına önemli katkılarda bulunan Çetin, Ortakent Mahallesi’nde 3 dönümlük bir alana sahip işletmesinin başına geçti. İşletme düğün, toplantı gibi her türlü organizasyonun da yapılabileceği donanıma sahip.

ahmet-cetin-1‘Bodrum Tadında’ adlı basım aşamasına gelen bir kitap da hazırlayan Çetin “Yıllardır yapmak istediğim bir projeyi hayata geçirdiğim için mutluyum. Yöresel yemekler ağırlıklı olacak. Yörük ve Türkmen kültüründe yer alan lezzetleri sunacağız. Türk mutfağının yanı sıra isteklere göre diğer ülke mutfaklarına ait lezzetleri de sunma imkanımız var. Yemek üzerine eğitimler, workshoplar olacak. Yerli ve yabancı ünlü aşçıları burada ağırlayıp aynı zamanda yemek turizmi olacak diyebiliriz” dedi. Farklı meyve ağaçlarının da bulunduğu bahçe içerisinde, restoran ile 9 oda 22 yataklı butik otelden oluşan işletmenin sahibi Çetin, restoranda iki ayrı mutfak olacağını, mutfaklardan birinin eğitim amaçlı kullanılacağını kaydetti.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.