Anasayfa » Güncel » BODRUM TOPARLANIYOR…

BODRUM TOPARLANIYOR…

Selin ardından, yollardaki çamur ve molozların temizlik çalışmalarına  devam ediliyor.

Bugün sel sularının en etkili olduğu Yokuşbaşı mahallesi Reisoğlu Halil Efendi  büyük ölçüde temizlenerek ulaşıma açıldı. Sokakta yol tabanının zarar gördüğü yerler güvenlik şeridi çekildikten sonra, servis için gelen araçlara hizmet vermeye başladı. Sel sonrası zarar gören elektrik hatları onarıldı. Telefon hatlarında meydana gelen arızalar büyük ölçüde giderildi. Sadece bazı bölgelerde telefonlar çalışmadığı için internet hizmeti verilemiyor. Muğla’dan takviye geleceği öğrenilen ekiplerin de arızalı olan telefon hatlarına bugün müdahale edeceği öğrenildi.
Yolların temizlenmesi ile turistlerin de sabahın erken saatlerinde gezmeye çıktıkları gözlendi.

Kaymakam Dr. Mehmet Gödekmerdan, Belediye Başkanı Mehmet Kocadon  sabah Mahfel Kahve’de buluşarak bayramlaştılar.  Kaymakam Gödekmerdan “ Yaralarımız büyük ölçüde sarıldı. Belediye ekiplerimiz yolların temizliğini bitirmek üzere. Vatandaşlar ve esnaflar, işyerlerinin ,sokakların temizliğine destek verdiler. Elektrikler verildi. Çok şükür vatandaşlarımız bayrama mutlu girdi. Belediyemiz yollarda zarar gören kısımların asfalt yamalarını yapacak.  Çok şükür bir can kaybı yaşanmadı. Tüm halkımızın bayramını kutlarız. Tatil için Bodrum’a gelen vatandaşlarımıza da iyi bir bayram tatili geçirmelerini dilerim” dedi.

Bod-sel-yatagi-115-Small-640x480Bod-sel-yatagi-93-Small-640x480Bod-sel-yatagi-21-Small-640x480Bod-sel-yatagi-7-Small-640x480

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.