Anasayfa » Ekonomi » BODRUM’A TURİST İNDİREN ACENTALARA UÇAK BAŞINA 6 BİN DOLAR DESTEK

BODRUM’A TURİST İNDİREN ACENTALARA UÇAK BAŞINA 6 BİN DOLAR DESTEK

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Türkiye Markası’nın tanıtım Lansmanı’nda önemli açıklamalarda bulundu.

Dünyanın Türkiye‘yi daha çok tanıması için çalışmaların sürdürüleceğini belirten Başbakan Davutoğlu Türkiye‘nin tanıtım filmini ilk kez canlı yayında izletti. Davutoğlu’nun konuşmasından satır başları;

UÇAK BAŞINA 6 BİN DOLAR DESTEK

Türkiye‘nin gücünü ve potansiyelini keşfetme çağrısı yapacak. Türkiye‘nin binlerce yıllık medeniyeti her yerde anlatılacak. Türkiye ekonomisi her açıdan tanınmayı ve tanıtılmayı hak edecek seviyeye gelmiştir. Türkiye Avrupa‘daki en büyük 7.ekonomisidir. Rusya‘yla yaşanan sorun nedeniyle gelişmelerden turizm sektörümüzün kötü etkilenmemesi için yeni tedbirler aldık.

Birçok ülkeden Alanya, Gazipaşa, Antalya, Bodrum, Adnan Menderes Havalimanı‘na turist getiren seyahat acentalarına uçak başına 6 bin dolar destek verilmesi kararlaştırılmıştır. 2016’daki Nisan Mayıs ayında da bu destek sürecektir. Bu bütün dünyadan gelen uçaklar için uygulanacaktır.

“İLİŞKİLERİMİZİ YENİ BİR BOYUTA TAŞIDIK”

Turizm teşviki verilen ülke sayısı 27’ye yükseldi. AB ile vize serbestisi diyalogu mütabakat metnini imzaladık. İlişkilerimizi yeni bir boyuta taşıdık. İnşallah AB‘ye vize muafiyeti önümüzdeki yıl en geç Ekim ayında devreye girecek. Vatandaşlarımız konsolosluk kapılarında beklemeden vizesiz Avrupa‘ya gidebilirsin diye çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.