Anasayfa » Kültür - Sanat » “BODRUM’DA AÇILAN İLK FAKÜLTENİN GÜZEL SANATLAR OLMASINDAN MUTLUYUM”

“BODRUM’DA AÇILAN İLK FAKÜLTENİN GÜZEL SANATLAR OLMASINDAN MUTLUYUM”

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’ni ziyaret eden Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Özellikle Bodrum’da yaşayan ve Bodrum’a gönül vermiş sanatçılarımıza destek olmaya çalıştığım gibi, üniversiteli öğrencilerimize de her zaman destek olmaya çalışacağım” dedi.

2015 – 2016 Dönemi Yeni Eğitim-Öğretim yılının başlamasıyla birlikte Bodrum genelindeki okullara ziyaretlerde bulunan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum ilçesinde yer alan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’ni de ziyaret ederek fakülte yetkilileri ve öğrencilerle bir araya geldi. Başkan Kocadon’u ziyaretinde Muğla Üniversitesi Sıtkı Koçman Üniversitesi Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erol Turgut, öğretim görevlileri Burcu Karabey, Derviş Ergün, Enis Timuçin Tan ve fakülte sekreteri Gülnur Yılmaz karşıladı.

bodrum guzel sanatlar fakultesi  (11)“Bodrum’un ruhunu yansıtan bir fakültedir güzel sanatlar”

Dekan ve eğitim görevlilerinden üniversitede yapılan çalışmalar ve öğrencilerin genel durumu hakkında bilgi alarak sohbet eden Başkan Kocadon, “17 yıldır devam ettiğim belediye başkanlığı görevim süresince her zaman eğitime büyük önem verdim. Çocuklarımızın en iyi koşullarda eğitim görebilmeleri için hem Mehmet Kocadon olarak hem Bodrum Belediye Başkanı olarak okullarımıza elimden gelen desteği sundum. Bugüne kadar yarımadamızdaki neredeyse tüm okulları ziyaret ettim. İhtiyaçlarını eksiklerini belirleyerek elimden geldiğince bunları ekibimle beraber gidermeye çalıştım. Ortakent-Yahşi mahallemizde yer alan Bodrum Güzel Sanatlar Fakültesi’nin temelinin atıldığı sırada, ben o zamanlar Ortakent-Yahşi Belde Belediye Başkanıydım. Ve o yıllarda Bodrum’da bir üniversitesinin var olabilmesi için belde belediye başkanı olarak elimden gelen desteği vermiştim. Bugün Bodrum’da üniversite öğrencilerinin de olduğunu görmenin ve her yıl üzerine farklı öğrencilerin eklenerek Bodrum’a okumaya geliyor olmalarının gururunu Bodrum halkıyla birlikte yaşıyoruz. Bodrum yarımadamızda  ilk kez açılan bir üniversitesinin güzel sanatlar fakültesi olması da beni ayrıca mutlu ediyor. Çünkü Bodrum’un ruhunu yansıtan bir fakültedir güzel sanatlar. Bu özelliğiyle Bodrum’a çok yakıştığını düşünüyorum. Özellikle Bodrum’da yaşayan ve Bodrum’a gönül vermiş sanatçılarımızın her zaman yanlarında olmaya çalıştığım gibi sanata ilgi duyan bu güzel üniversiteli öğrencilerimize de her zaman destek olacağım” dedi.

b35cabea-3e39-4e7b-9f63-5cc877b58f3eBodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon daha sonra derslikleri gezerek öğrencilerle buluştu. Kendisini ilgiyle karşılayan fakülte öğrencileriyle sürdürdüğü keyifli sohbetin ardından yapılan çalışmaları ve ortaya çıkarılan eserleri dikkatle inceleyen Başkan Kocadon, öğrencilerden yaptıkları çalışma ve eserleri hakkında da bilgiler aldı.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.