Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM’DA EN ANLAMLI CUMHURİYET KUTLAMASI

BODRUM’DA EN ANLAMLI CUMHURİYET KUTLAMASI

Bodrum Kent Konseyi  Cumhuriyet Atölyesi Çalışma Grubu,  uzun zamandır yaptıkları çalışmaların ardından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramın’da   Akçaalan  Cumhuriyet Kitaplığı’nı yöre halkının  hizmetine açtı.
Bodrum Kent Konseyi  Cumhuriyet Atölyesi Çalışma Grubu, Turgutreis Akçaalan’da , Bodrum Belediyesi’nin destekleri ile atıl vaziyette olan ve daha önceleri de girişimlerde bulunan binayı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’na yetiştirerek, çoşkulu bir açılışla halkın hizmetine sundu. Özellikle çocuklu ailelerin ilgi gösterdiği ve sevinçle karşıladıkları kütüphane, gönüllü öğretmenlerin eşliğinde ve şimdilik hafta üç gün açık olacak.
YARINLARIMIZI BIRAKACAĞIMIZ ÇOCUKLARIMIZA ARMAĞANIMIZDIR
 Gönüllü kadınlardan oluşan, Bodrum Kent Konseyi  Cumhuriyet Atölyesi Çalışma Grubu temsilcisi Meral Saraçbaşı, kütüphanenin açılış konuşmasında, Mustafa Kemal Atatürk’ün 28 Ekim’de yaptığı konuşmaya atıfta bulunarak “28 Ekim 1923’te Cumhuriyet’in ilanı için ‘yarın’ diye başlamıştı Atatürk konuşmasına. Biz de buradan yola çıkarak, diyoruz ki ‘yarınlarımızı bırakacağımız çocuklarımıza güzel bir şey hediye etmek’ istedik. Ama biz yola çıkarken, Mustafa Kemal kadar az kişiyle çıkmadık yola. Daha önceden başlayan bir çalışmayı, çabalarımızla, başta mahalle muhtarımız Cumhur Bayırlı olmak üzere, Bodrum Belediyesi’nin tüm birimlerinin emek yoğun destekleri ile, Turgutreisli belediye meclis üyemiz Funda Akçalı ile Seval Aktaş’ın çabaları ve sponsorların katkısı ile çalışma grubu arkadaşlarımızla bugüne getirdik. Şu anda da aramızda olarak bize destek veren CHP Meclis üyeleri  Osman Küçükyüzbaşı’ya, Önder Batmaz’a, CHP İlçe Başkanı Recai Seymen’e, Emel Çolakoğlu’na, Kerim Çangır’a, CHP Kadın Kollarına, Deniz Müzesi Müdürü Sema Sağat’a, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Eğitim Komisyonu Başkanı Türem Sayın ve komisyon  üyesi Hatice Yücel’e, Emekli Müdür Ali Özsöylemez’e ve tüm katılımcılara, destekçilere teşekkür ediyoruz. Bu çember inanıyoruz ki, daha da büyüyecek. Asıf Özveren kütüphanemize sebil armağan etti, pencereleri Çafer Doğan onardı, Genç Besiadlılar projeksiyon makinası veriyorlar, Papatya Çiçekçilik, Cat Reklam ve Engin Kaplan sürekli destekçilerimiz oldu..Bodrum Kent Konseyi Başkanı Mustafa Demiröz de selamlarını iletti, başarılar diledi, cenaze nedeni ile katılamadı.” diyerek tüm katılımcılara teşekkür etti.
MUHTAR CUMHUR BAYIRLI 
Turgutreis Akçaalan Mahalle Muhtarı Cumhur Bayırlı “katkı koyan herkese, Cumhuriyet sevdalılarına teşekkür ediyorum. Her zaman desteklerimizi sonuna kadar vereceğiz. Anne babalara da sesleniyorum, çocuklarını kütüphanemize mutlaka getirin.” dedi.
Açılışın ardından, Çağdaş Yaşam’ın genç öğrencilerinden Nazlı Sakaroğlu herkesten bundan sonra destek beklediklerini ifade ederken, 2.sınıf öğrencisi Yusuf Sakaroğlu Cumhuriyet ile ilgili şiir okudu. Yoldan geçmekte olan Hanife adlı yaşlı bir bir vatandaş da, ezberlediği bir Atatürk şiirini okuyarak katılımcıları duygulandırdı.
ÇOCUK KİTAPLARI İSTİYORUZ 
Marşlar ve türkülerle, ellerinde bayraklarla vatandaşların eşlik ettiği coşkulu bir açılışı olan kütüphane için, Cumhuriyet Atölyesi Çalışma Grubu Temsilcisi Meral Saraçbaşı ceşitli kitaplarının olduğunu, ancak özellikle çocuk kitaplarına ihtiyaçları olduğunu, kütüphanenin yetişkinlere de cevap verecek nitelikte; toplantı, konferans gibi çeşitli eğitim ve etkinliklere de açık bir mekan olduğunu ifade etti. Ardından çocuklar kütüphanede toplanarak, hatıra fotoğrafı çektirdiler.
akcaalan-kutuphane
akcaalan-kutuphane-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6-jpg7cumhur
akcaalan-kutuphane-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6-jpg7-jpg8-jpg9akcaalan-kutuphane-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6-jpg7-jpg8-jpg9-jpg10akcaalan-kutuphane-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5-jpg6akcaalan-kutuphane-jpg2-jpg3-jpg4-jpg5akcaalan-kutuphane-jpg2-jpg3-jpg4akcaalan-kutuphane-jpg2-jpg3akcaalan-kutuphane-jpg2
Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.