Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM’DA İNSANCA YAŞAM MERKEZİ AÇILIYOR

BODRUM’DA İNSANCA YAŞAM MERKEZİ AÇILIYOR

İnsanca Yaşam Merkezi 5 Aralık’ta açılıyor!
Geçtiğimiz günlerde 1. yaşını kutlayan Bodrum’da İnsanca Yaşam Derneği, “Toplum Merkezi”ni 5 Aralık’ta gerçekleştirilecek resmi açılışla kutlayacak. Dernek yetkilileri, projenin IMC International Medical Corps tarafından sağlanan fonla yürütüleceği bilgisini paylaştı.

Kimler yararlanabilir?
İslamhaneleri Mahallesi’nde açılacak olan merkezde Suriye’deki iç savaştan kaçarak Türkiye’ye sığınan ve Bodrum’a yerleşen Suriyeli ailelerin entegrasyon ve terapi süreçleri yürütülecek. Merkezde yalnızca göçmenlere değil, tüm katılımcılara açık olmak üzere kadın ve çocuklara etüt, sanat terapi, oyun ve el işi dersi gibi etkinliklerin yanı sıra yabancılar için Türkçe dersleri verilecek.

Atölye ve terapi çalışmaları:
30 Kasım 2016 Çarşamba günü faaliyetine başlayacak olan İnsanca Yaşam Merkezi’nde her Çarşamba kadınlar için sanat terapi ile çocuklar için etüt saatleri, her Cumartesi ve Pazar çocuklar için sanat terapi ve oyun saati etkinlikleri gerçekleştirilecek.
Aralık ayında; kadınlar için bileklik yapımı, online satış ve sosyal medyada pazarlama, marka oluşturma ve marka yönetimi, proje yazımı ve dernek içi gelir getirici faaliyetler ile temel dikiş atölye çalışmaları yapılacak.

Merkezde Ocak ayında kırk yama ve gönüllü yönetimi atölyeleri, Şubat ayında oyuncak yapımı ve örgü atölyeleri, Mart ayında Nakış, hikâye anlatıcılığı, izleme, değerlendirme ve raporlama, tekstil materyallerinin geri dönüşümü atölyeleri ile Nisan ayında çocuklar için geri dönüşüm atölyeleri düzenlenecek.
Bodrum’da İnsanca Yaşam Derneği Toplum Merkezi’nin, 5 ay sürmesi planlanan programın ardından da faaliyete devam etmesi hedefleniyor.

Açılış:
Tarih: 5 Aralık Pazartesi
Saat: 19.00
Yer: İnsanca Yaşam Merkezi, İslamhaneleri Mahallesi, Cumhuriyet Bulvarı, No: 43

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.