Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM’DA KONSERVATUVAR EĞİTİMİ

BODRUM’DA KONSERVATUVAR EĞİTİMİ

Karya Kültür ve Sanat Derneği Müzik Stüdyosu (KARSANAT), dünyaca ünlü Royal Akademi Sınavları’na  şan, solfej ve piyano eğitimi vererek Bodrum’dan öğrenciler yolluyor.

Karya Kültür ve Sanat Derneği Müzik Stüdyosu öğretmenleri, Gülderen Erdoğmuş, Esen Demirci Deveci ve Nihan Atlığ Simpson, son günlerde hummalı bir çalışma içindeler. Kendilerine sorduk ve şu bilgileri aldık:

”Açılımı “Kraliyet Müzik Okulları Birleşik Kurulu” olan “The Associated Board Of The Royal Schools Of Music” ABRSM adı altında 90 ülkede yapılan bir müzik sınavına hazırlanıyoruz.  Merkezi Londra’ da olan kuruluşun sınavlarına, dünyada her yıl 500.000 den fazla müzik öğrencisi katılmaktadır. Royal Akademi Sınavları’nın Türkiye Yetkili Temsicisi İzmir’de   Epik Müzik Okulu. Sınavlar 35 değişik çalgı ile şan, teori, uygulamalı müzisyenlik dallarında yapılıpr ve her yaşta öğrenciye açık.

Biz üç öğretmen olarak Bitez ve Yalıkavak’ta; bu sene yedi öğrencimizi şan, solfej ve piyanoda hazırlıyoruz. Geçtiğimiz yıllarda da hazırladık ve takdir, teşekkürler ile sınavlarını geçtiler.  8 aşamadan oluşan  “Aşamalı Sertifika Sınavları”ndan geçen öğrencilere yurt dışında burs imkanı da sağlanıyor.   3 seviyelik diploma sınavlarını verenler ise,  ülkemizde YÖK tarafından ön lisans diplomasına denkliği kabul ediliyor.”

“KONSERVATUVAR EĞİTİMİ”

Karsanat Müzik Stüdyosu öğretmenleri, öğrencileri  sadece Royal Akademi sınavlarına hazırlamakla kalmıyorlar. “Aslında biz burada sadece ders vermiyoruz. Londra Müzik Okulu eğitimi veriyoruz. Yani konservatuar eğitimi veriyoruz. Bizi sevindiren önemli bir gelişme de, geçtiğimiz yıllara göre giderek gençlerde şan derslerine ilginin çok artmasıdır.”

Bilgi: 0533 633 29 31-0507 568 54 32-0532 613 32 36

Opera Sanatçısı/Şan Pedagogu olan Gülderen Erdoğmuş, İstanbul Devlet Opera ve Bale’sinden, Piyanist ve Besteci Nihan Atlığ Simpson İstanbul Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı kompozisyon bölümünde öğretim üyesi olarak emekli olarak, şimdi Bodrum’da Karsanat Derneği’nde  gönüllülükle görevlerine devam ediyorlar. Öğretmenlerden bir diğeri de, Karsanat Derneği’ne 2015 yılındaki olağan genel kurulla yönetim kurulu başkanı olan Esen Demirci Deveci. 1984 doğumlu, genç yaşta birçok başarıya imza atan ve ödüller alan opera sanatçısı-mezzosoprano Demirci Deveci’nin geçmişine göz atmakta yarar var:

Esen-Demirci-Photograph-831x1024ESEN DEMİRCİ DEVECİ

EĞİTİM

2010 – 2012 :Hochschule für Musik Nürnberg (Opernstudio)Prof. Dr. Jan Hammar.

2009 – 2010 :Hochschule für Musik Karlsruhe (Opernstudio)Prof. Donald Litaker.

2002 – 2008 :İstanbul Üniversitesi (Lisans) Prof. Güzin Gürel.

2000 – 2003 :İstanbul Üniversitesi Yarı Zamanlı Müzikal Bölüm

Yarışmalar ve Ödüller:

  1. SIEMENS Opera Yarışması 2009 İstanbul/Türkiye – Birincilik Ödülü
  2. Ulusal Genç Solist Yarışması 2009 İzmir/Türkiye – Mansiyon Ödülü

Sedat Gürel-Güzin Gürel Bilim ve Sanat Vakfı Lied Yarışması İstanbul/Türkiye – Mansiyon Ödülü

Georg Solti Vakfı 2009 Yılı Burs Kazananı

Yabancı Diller:

İngilizce, Almanca, İtalyanca

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.