Anasayfa » Güncel » “BODRUMLA İLGİLİ KARARI BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI VERECEK…”
MUĞLA’NIN BODRUM İLÇESİNDE SABAH SAATLERİNDEN İTİBAREN ETKİLİ OLAN SAĞANAK YAĞIŞ SELE DÖNÜŞTÜ. ONLARCA EV VE İŞ YERİ SULAR ALTINDA KALIRKEN ADETA NEHRE DÖNEN YOLLARDAKİ ARAÇLAR TALAŞ GİBİ SÜRÜKLENDİ. (MEHMET CAN MERAL/MUĞLA-İHA)

“BODRUMLA İLGİLİ KARARI BAŞBAKANLIK AFET VE ACİL DURUM YÖNETİMİ BAŞKANLIĞI VERECEK…”

Bodrum Kaymakamı Dr. Mehmet Gödekmerdan Bodrum’da yaşanan sel felaketi ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; çalışmaların devam ettiğini ve yetkinin tamamen  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığında olduğunu ifade etti.

Bodrum’da yaşanan sel felaketi ile açıklama yapan Gödekmerdan; “Hasar tespit  ekiplerimiz aralıksız olarak çalışmalarına devam ediyor. Şuana kadar 90 konut ,224 iş yeri 160 araç tarafımızdan tespit edildi. Çalışmalar devam ediyor kısmen de olsa hasar tespiti için gelenlerde var.Yapılan tüm tespit aşamasından sonra  Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına raporlar sunulacak” dedi.

Yaşananların afet ilan edilip edilmemesi konusunda tamamen yetki makamı Ankara diyen Dr Gödekmerdan “Bizim bu konuda yapacak bir insiyatifiniz yok. Şuan hem Ticaret ve Esnaf odalarımız konuyu araştırıyorlar, onlarda gerekli üst makamların ulaştıracaklardır, ama biz hem Kaymakamlık AFAD ekibimiz ile çalışmalarımızı hızlı bir şekilde sürdürüyoruz. Gerekli olan 15 günlük süreye kadar raporlar genel merkeze ulaşacaktır dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.