Anasayfa » Politika » BODRUMLU AVUKATLAR “ÇOKLU BARO DENİLEN UCUBEYE KARŞIYIZ”

BODRUMLU AVUKATLAR “ÇOKLU BARO DENİLEN UCUBEYE KARŞIYIZ”

Bodrum’da  bu akşam saatlerinden basın açıklaması yapan yaklaşık 100 avukat Baro Başkanı Metin Feyzioğlu’nu istifaya çağırdı. Avukatlar Çoklu Baro denilen ucubeye karşı olduklarını açıkladı.

Muğla’nın Bodrum ilçesindeki Belediye Meydanı’nda bu akşam saatlerinde ellerinde Savunma Susturulamaz, Barikatlar Avukatları Durduramaz yazılı pankartlarla toplanan yaklaşık 100 avukat önce oturma eylemi yaptı, ardından basın açıklamasını okudu. Avukatların eylemine CHP Parti Meclisi Üyesi Yalçın Pekşen’de destek verdi.

ÇOKLU BARO DENİLEN UCUBEYE KARŞIYIZ

Bodrumlu avukatlar adına açıklama yapan Pınar Günay “Türkiye Cumhuriyeti en kötü günlerini yaşıyor. Siyasi iktidar Cumhuriyetin  temel niteliklerinden olan hukuk devleti ilkesine son darbeyi Baroları bölerek vuruyor. Sorun yalnızca biz avukatların sorunu değildir. Halkın hak arama hürriyetine çok ciddi bir darbe vuruluyor.  Türkiye’de mevcut tüm barolar çoklu baro sistemi denen bu ucubeye karşıdır. Ankara ya yürüyen Baro başkanları ile tüm avukatlar bu iradelerini gösterdi. Buradan biz Türkiye de yaşayan tüm insanlara ve AKP ve de MHP li de olsa tüm milletvekillerine sesleniyoruz. Avukatlığı ortadan kaldıracak yargıyı tam anlamı ile iktidara bağlamaya yönelik bu düzenlemenin yasalaşmasına engel olmaya çağırıyoruz” ifadelerini kullandı.

FEYZİOĞLU’NU İSTİFAYA ÇAĞIRDILAR

Günay’ın konuşmalarının ardından avukatlar sık sık Savunma Susmadı Susmayacak, Hak Hukuk Adalet, Bağımsız Baro Bağımsız Adalet, Feyzioğlu İstifa, Tam Bağımsız Baro sloganları attı. Yaklaşık 30 dakika süren eylem ve basın açıklamasının ardından avukatlar cüppelerini çıkartarak meydanı terk etti.

Kaynak: Anterhaber

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.