Anasayfa » Çevre » BODRUMLULAR GÖKOVA’NIN KAPISINI AÇTIRMAMAK İÇİN, YARIN MAZI’YA GİDİYOR

BODRUMLULAR GÖKOVA’NIN KAPISINI AÇTIRMAMAK İÇİN, YARIN MAZI’YA GİDİYOR

Gökova ve Mavi Yolculuk’un ilk konaklama koyu olan Adalıyalı’da, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un şirketine ait olan, toplam 124 bin metrekarelik alanda inşa edilecek “Maxx Royal Bodrum Oteli” için, yarın Mazı’da bakanlık tarafından düzenlenecek halkı bilgilendirme toplantısına, Bodrum Belediyesi önünden kalkacak otobüslerle vatandaşlar katılarak “Adalıyalı Vazgeçilmezimizdir” diyecekler.

Denizde Birlik Platformu tarafından bugün İskele Meydanı’nda yapılan bilgilendirme toplantısına çeşitli sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Çiftlik Mahallesi Adalıyalı Mevkii’nde  Turizm Bakanı  Mehmet Nuri Ersoy’un şirketi olan Ersoy Otelcilik İnşaat Ve Turizm İşletmeciliği Anonim Şirketi’ne tahsis edilen toplam 124 bin metrekarelik alanda inşa edilecek  “Maxx Royal Bodrum Otel” projesi için yarın Aşağı Mazı Mahallesi’ndeki ÇED toplantısı öncesi, Denizde Birlik Platformu adına Avukat Betül Sümer Cinmen süreç hakkında bilgi verdi.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Yaman Olgaç, “Burada bulunmamızın nedeni mavi yolculuğun, Gökova’nın kurtulması, parça parça bölünmemesi, yok olmaması için platform adına yaptığımız çalışma. Hiçbir dernek veya siyasi parti adına konuşmuyoruz. Tüm amacımız Adalıyalı’da imara açılmak istenen 125 bin metrekarelik bir alanın betonlaşmaya yenik düşmemesini sağlamak. Burada hepimiz birey olarak varız. Ama tabi bireylerin arkasında bazı güçlü dernekler ve odalar da var. Burada özellikle Deniz Ticaret Odası’nı da aramızda görmekten dolayı çok mutlu olduğumu ifade etmek isterim” dedi.

Adalıyalı ile ilgili Denizciler Derneği ve Deniz Ticaret Odası adına açılan davaları takip eden Av. Betül Sümer Cinmen ise bölge ile ilgili hukuki girişimlerin 2005 yılında başladığını ifade ederek, o günden bugüne yaşanan süreci anlattı. Cinmen, “Yarın ÇED toplantısı küçük bir kahvede yapılacak ama önemli değil. Oraya gidip halkın Adalıyalı’yı çok iyi bildiğini öğretmeye de hazırız, itirazlarımızın neler olduğunu, sukunetle, hiçbir şey atlamadan anlatacağız. Yatırıma karşı değiliz. Tabi ki turizm teşviklerle ve yatırımlarla artacaktır. Ama otelcilik turizmi teşvikle artacak diye mavi yolculuk sektörünü bitirmeye kimsenin hakkı yok” dedi.

Toplantı sonunda Bodrumlulara yarın yapılacak ÇED toplantısına katılma çağrısı yapıldı. Yaman Olgaç “Mazı’daki toplantıya gitmek için 4 otobüs ile hazırlığımızı yaptık. ÇED toplantısı için yarın sabah 07.00’de Belediye’nin önünden otobüsler kalkacak herkesi bu toplantıya bekliyoruz. Bodrum’un Adalıyalı ‘nın arkasında olduğunu göstermeliyiz herkesi bu toplantıya bekliyoruz” dedi.

 

 

 
bayburt escort

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.