Anasayfa » Spor » BODRUMSPOR SALDIRIYA VE TAHRİKLERE KAPILMADI…

BODRUMSPOR SALDIRIYA VE TAHRİKLERE KAPILMADI…

Spor Toto 3. lig 2. Grup’ta mücadele eden Bodrum Belediyesi Bodrumspor’un deplasmanda Düzcespor’u 3-2 mağlup ettiği karşılaşmada Bodrumspor kafilesinin sakinliği ve emniyet güçlerinin müdahalesi olayların büyümesini engelledi.

Bodrumspor ile Düzcespor’un Bodrum’da oynadığı karşılaşma sonrası Düzce’de yaratılan çirkin algı önceki gün Düzce 18 Temmuz Stadı’nda da devam etti. Bodrumsporlu sporcular ve teknik ekip stada ilk geldiklerinde sahayı kontrol etmek için çıkış tünelinden çıkarken bazı Düzcesporlu oyuncular, yöneticiler ve stad görevlilerinin saldırısına uğradı.

ÖZEL GÜVENLİK COB İLE VURACAKTI !

Bodrumsporlu futbolcular ve teknik ekip çıkış tünelinde ilerledikleri sırada ilk olarak küfürlerle karşılaştılar. Düzcesporlu taraftarların görmediği kısımda bazı Düzcesporlu oyuncular ve kim olduğu belli olmayan boynunda Düzcespor atkısı bulunan bir kişi, Bodrumspor teknik ekibinden bir antrenör ve bir oyuncuya yumruk attı. Tam çıkış tünelinin ucunda yapılan bu saldırıda Bodrumsporlu oyuncular ve teknik ekip sakinliğini korurken, olayı kızıştırmak isteyen bir özel güvenlik, copu ile Bodrumspor’un golcü oyuncusu Çağrı Tekin’e vuracağı sırada Stadda görevli bir kişi özel güvenliğin kolundan tutarak onu uzaklaştırdı.

Tahriklere kapılmayan Bodrumsporlu oyuncular, teknik ekip ve yöneticiler bir süre saha ortasında bekledikten sonra gerekli güvenlik önlemleri alındıktan sonra soyunma odasına geri döndü.

Bu arada olayları çeken Bodrum Muhabiri Mehmet Can Meral’i fark eden Düzcepsorlu bazı yöneticiler, futbolcular ve teknik ekipten bazı kişiler görüntü alınmasını engelledi. Olayları kaydeden Mehmet Can Meral, boynunda foto muhabiri kartı ve üzerinde basın yeleği olan bazı gazeteciler tarafından da tehdit edilirken, çekilen görüntülerin yayınlanması durumunda staddan çıkamayacağı konusunda da tehdit edildi.

SAHAYA PET ŞİŞE, ÇAKMAK, BOZUK PARA YAĞDI…

Karşılaşma boyunca Bodrumspor yedek kulübesinin bulunduğu alana pet şişe yağarken, karşılaşmanın hakemleri ve oyunculara da yabancı madde yağdı. Özellikle maçın ikinci yarısında karşılaşmanın yan hakemi pet şişe yağmuruna tutuldu. Olaylar üzerine oyun yaklaşık 5 dakika dururken, Düzcesporlu bazı oyuncular ve takım kaptanı Sercan tribünlere giderek taraftarları sakinleştirdi. Oyun yeniden başlarken karşılaşmanın hakemi maçın sonuna 7 dakika uzatma süresi verdi.

YÖNETİCİLERE SALDIRIP MAÇI İZLEMELERİNE İZİN VERMEDİLER

Bodrumspor Çağrı Tekin’in golü ile skoru 3-1’e taşıdıktan sonra protokol tribününde de istenmeyen olaylar yaşandı. Protokol tribinü ile basın tribününde bulunan bazı kişiler ile protokol tribünün yanında bulunan tribünlerden bazı kişiler Bodrumsporlu yöneticilere küfür ederek protokol tribününü terk etmesini istedi. Bodrumspor kulüp başkanı Rıza Karakaya dışında protokol tribününde hiç bir Bodrumsporlu yönetici kalmazken, Bodrumsporlu yöneticiler yaşanan olaylara hiç bir anlam veremedi ve olayların büyümemesi için sakinliklerini korudular.

MAÇ BİTTİ GERGİNLİK BİTMEDİ

Maçın bitimiyle de Bodrumsporlu oyuncular ve teknik ekip soyunma odasına giderken yine saldırıyla karşılaştı. Soyunma odasına giden Bodrumsporlu oyuncular ve teknik ekibe tribünlerden yabancı madde yağarken, koridorda da yine maçın başında saldıran ekip ortaya çıktı. Düzcesporlu yedek oyuncu ve yönetici olduğu öğrenilen kişilerin saldırısını emniyet ekipleri önlerken, oyuncular soyunma odasına girdi.

OTOBÜS TAŞLANDI, FACİADAN DÖNÜLDÜ…

Bodrumspor kafilesi uzun bir süre soyunma odasında bekledikten sonra otobüsle İstanbul’a hareket etmek için yola çıktı. Yaklaşık 300 polis ve 30 jandarmanın görev aldığı güvenlik önlemlerine rağmen Bodrumspor otobüsü taşlı saldırıya uğradı. Otobüse atılan taşlardan biri şoförün bulunduğu cama geldi. Otobüs seyir halindeyken şoförün camı parçalanırken, taş şoföre isabet etmedi ve faciadan dönüldü. Polis eskortu eşliğinde hızlıca şehirden ayrılan takım otobüsü Düzce çıkışında emniyet yetkilileri tarafından durdurularak önemli bir sıkıntı olup olmadığı soruldu. Bodrumspor yönetimi Düzce emniyetine tekrar teşekkür ederek, otobüste camların kırılmasından başka bir sıkıntı olmadığı söyleyerek Sakarya’ya hareket edeceklerini söylediler.

İşte O Karşılaşma öncesi ve sonrasında yaşanan bazı olaylar: Kaynak: Bodrummuhabiri

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.