Anasayfa » Kültür - Sanat » BODRUM’U ÇOK SEVDİK

BODRUM’U ÇOK SEVDİK

Karsanat’ın “Brahms’ı Sever Misiniz?” konseri, sanatseverlerin yoğun katılımı ve beğeniyle izlendi.

Karya Kültür ve Sanat Derneği, kış sezonunu Herodot Kültür Merkezi’nde ENSEMBLE MENDELSSOHN’un verdiği “Brahms’ı Sever misiniz?” adlı konserle açtı. Konser öncesi konuşma yapan dernek başkan yardımcısı Nihan Atlığ Simpson, 23 kasım 2017 saat 20.00 de Devlet Sanatçısı Prof. Nevzat Atlığı’ın sanat yönetmenliğindeki “Mozart’ tan Dede Efendiye” adlı konserin
bilgisini verdi. Simpson aynı zamanda, Karsanat Müzikal Konseri için; çocuk, genç ve büyüklerden oluşan koristler aradıklarının da anonsunu yaptı.

“BODRUM’U ÇOK SEVDİK”

Fransız, Amerikan ve Belçika ve kökenli olan Mendelson Grubu sanatçıları, Bodrum’a kayran kaldıklarını defaetle belirtirken, sanatçılara klarnetle eşlik eden Türk kökenli sanatçı Ayşegül Kirmanoğlu da”sanatçılarımızın duygularına tercüman olmak gerekirse, kendimizi hayal aleminde gibi hissettik. Eşsiz manzarası ile konuk edildiğimiz Rebis Vilları’ndan Bodrum’u doyasıya izledik. Denizhan Restoran’ta ağırlandık. Konserimize katılan sanatseverlerin yoğunluğu ve alkışları da bizi çok memnun etti. Bodrumlular’ın misafirperverliği ve sanata tutkuları hafızamızda çok güzel bir anı olarak kalacak. İki gün sonra da İstanbul Boğaziçi Üniversitesi’nde konser vereceğiz.” dedi.

“BRAHMS’I ÇOK SEVDİK”

Bir saat 15 dakika süren konserde Brahms’ın eserleri seslendirildi. İkinci bölümde Klarnet Sanatçısı Ayşegül Kirmanoğlu’nun  mikrofonsuz-akustik ortamda eşliği, izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı. Konser bitiminde konuştuğumuz sanatseverler “Karsanat’ın bütün konserlerini izliyoruz. Bu konser de çok özel ve güzel idi. Dünyaca ünlü bir grubun konserini bizlere sunan derneğe ve tabii ki sanatçılara çok teşekkür ediyoruz” dediler.

ENSEMBLE MENDELSSOHN:

Daniel Rubinstein/keman
Sophie Ackermann/keman
Vincent Hepp /viola
Raphael Aubry/ viola
Catherine Lebrun / violonsel
Ayşegül Kirmanoğlu / klarnet

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.