Anasayfa » Ekonomi » BODRUM’UN SESİNİ BAKANA DUYURDU

BODRUM’UN SESİNİ BAKANA DUYURDU

Hollanda’nın Utrecht kentinde düzenlenen Utrecht Turizm Fuarı’na Bodrum Belediye Başkanı ve Bodrum Tanıtma Vakfı (BOTAV) Başkanı Mehmet Kocadon da katıldı.

Bodrum standını ziyaret edenler arasında Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal, Türkiye Otelciler Federasyonu Başkanı Osman Ayık, Utrecht Belediye Başkanı Van Zanen gibi isimlerin yanı sıra tur operatörleri ve turizmciler de vardı. Kültür ve Turizm Bakanı Mahir Ünal’ı stantta karşılayan Başkan Kocadon, turizmcilerin beklentileri ile ilgili kısa bilgiler verdi.
FUARFuarda çeşitli ziyaretlerde bulunan Başkan Kocadon,  Corendon Hava Yolları sahiplerinden Yıldıray Karaer, Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet İşler ile görüşüp turizm ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bodrum’da faaliyet gösteren ve Hollanda’da kendi stantlarında tanıtım yapan Acıbadem Hastanesi’ni ve SWS Sailing firmasını da ziyaret eden Başkan Kocadon, çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Hollanda’nın Bodrum için önemli pazarlardan olduğunu ifade eden Başkan Mehmet Kocadon, “Bodrum’a gelen Hollandalı turist sayısında düzenli olarak her yıl artış yaşanıyor. Bizim özellikle katılmak istediğimiz ve pazardaki yerimizi koruyarak artırmak istediğimiz yerlerden birisi Hollanda’dır. Utrecht Fuarı’nda sadece Hollanda’dan değil; Almanya, Belçika, İngiltere ve Lüksemburg’dan bütün tur operatörleri var. Böyle bir ortamda Bodrum gibi bir dünya kentinin olmaması da düşünülemez. Burada yapılan görüşmeler, sezonda turist olarak bizlere geri dönüyor.” dedi.

Fuara katılan ve Bodrum standını ziyaret eden yabancı tur operatörleriyle de birebir ilgilenen Mehmet Kocadon, Hollandalı turistlerin özellikle Mavi Yolculuğa büyük ilgi gösterdiğini, en çok ilgi gören stantlardan birinin de Bodrum standı olduğunu söyledi.

Fuara katılan Bodrum Otelciler Derneği Başkanı Halil Özyurt da, Bodrum standını ziyaret eden katılımcılara bilgiler verdi.

Utrecht Turizm Fuarı’nda yüz metre kare alanda kurulan Bodrum standı, ziyaretçi akınına uğradı. Gün boyu yoğun olan stant, konumu ve tasarımı nedeniyle ziyaretçilerden ve turizm profesyonellerinden övgü aldı.

17 Ocak’a kadar devam edecek olan fuarı yaklaşık yüz elli bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.