Anasayfa » Güncel » BU FOTOĞRAFTA AİLESİ İLE KAÇARKEN BOĞULAN SURİYELİ BİR ÇOCUK VAR!!!

BU FOTOĞRAFTA AİLESİ İLE KAÇARKEN BOĞULAN SURİYELİ BİR ÇOCUK VAR!!!

Akyarlar Aspat mevkii’nden Yunanistan’ın Kos Adası’na gitmek üzere yola çıkan iki ayrı bot battı, 12 kişi hayatını kaybetti.

Dün yaptığımız haberde, Bodrum Belediye Meydanı’ndaki Dünya Barış Yürüyüşü’ne katılan Suriyeli sığınmacılarla ilgili “umarım bu çocuklarından birinin  yarın kumsala vurmuş cansız fotoğrafını görmem” diyen bir katılımcının sözlerine yer vermiştik. Aslında ne fark ediyor ki, o veya bir başka çocuk. Bu insanlık dramı haberine , insanların belki daha duyarlı olmalarına katkımız olur diye yer veriyor ve tam fotoğrafı yayınlamaya elimiz varmıyor, yüreğimiz dayanmıyor.

bodrum-da-2-kacak-faciasi-birden-12-olu-7651684_734_m8 KİŞİ ÖLDÜ, 4 KİŞİ SON ANDA KURTARILDI, 4 KİŞİ KAYIP

Suriye uyruklu 16 göçmeni taşıyan lastik bot, sabah erken saatlerde Bodrum’un Akyarlar Mahallesi Aspat mevkiinden Yunanistan’ın Kos Adası’na gitmek üzere yola çıktı. Aşırı yük nedeniyle botun batması sonucu ilk belirlemelere göre 8 kişi hayatını kaybetti. Boğulmak üzere olan 4 göçmen ise Sahil Güvenlik ekipleri tarafından son anda kurtarıldı. Hayatını kaybeden hareket eden 8 göçmenin cesedi karaya çıkartılırken, kayıp olduğu belirtilen 4 kişini aranmasına devam edildiği kaydedildi.

İKİNCİ KAZADA 3’Ü ÇOCUK 4 KİŞİ ÖLDÜ

Bodrum’da bu sabah yaşanan ikinci deniz kazasında ise Akyarlar Mahallesi Alihoca Burnu mevkiinden Yunanistan adalarına geçmek üzere denize açılan bot battı. 6 göçmeni taşıyan botta bulunan 3′ ü çocuk ve 1’i de kadın olmak üzere 4 kişi hayatını kaybetti. Göçmenlere cesetleri, jandarma ekipleri tarafından bulunarak sahile getirildi. Can yelekleriyle kıyıya ulaşan 2 kişi ise kendi imkanlarıyla kurtulmayı başardı.

Paylaş

Bir yorum

  1. Fahamet Gümrükcü

    Haber yürek paralayıcı, fotoğraf insana insan olduğu için lanet ettirecek kadar acıtıcı. Sizi yazının başlığı ve fotoğrafı kullanma şeklinizden dolayı yürekten kutluyorum. Aynı acıyı hissettirmenin en doğru yöntemini uygulamışsınız. Tebrikler…

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.