Anasayfa » Kültür - Sanat » BU KONSER “KÖKLÜKUYU ÇOCUKLARI İÇİN ELELE”

BU KONSER “KÖKLÜKUYU ÇOCUKLARI İÇİN ELELE”

Bodrum’da yaşayan ve geçtiğimiz yıllarda sosyal sorumluluk projelerine destek için konserler düzenleyen müzisyenler İlker Uyar ve Adil Sevencan, bu kez Mumucular Köklükuyu’da yaşayan çocuklar için , 24 Mart 2019 Pazar akşamı saat 20.00’de bir konser düzenliyor.

KÖKLÜKUYU SANAT KÖYÜ

TSK Armoni Mızıkası Orkestrası Emekli müzisyenlerinden İlker Uyar; Mumcular Bahçeyaka Köyü Köklükuyu’da, kendi gibi doğduğu topraklarda yaşayan köy çocuklarını sanat ve bilimle buluşturmak amacı ile, müzik ve bilim atölyelerinde 25 çocuğa ücretsiz olarak Müzik, Matematik, İngilizce ve Fen Bilgisi  eğitimi veriyor.

İlker Uyar, birlikte çalıştığı müzisyen arkadaşları Adil Sevencan, Vuslat Çiftdal, Sinem Karabağlı ve Esen Demirci ile birlikte “öncelikli ihtiyaçları olan enstrüman alımı için 24 Mart 2019’da izleyeceğiniz bu konserle desteklerinizi bekliyoruz.Bu girişim kar amacı gütmemekte, gönüllü sürdürülmekte ve çocukların mutlu gelecekleri açısından büyük önem taşımaktadır. Saygılarımızla. ” diyerek, sanatseverleri konserlerini izlemeye davet ediyorlar.

Saygılarımızla.

PROGRAM

Appassionata…………………………………………..Rolf Lovland
Ginosienne No:1………………….……………………….Eric Satie
Five Pieces for flute violin and piano ………………D.Shostakovich
        Prelude
        Waltz
        Polka
Oblivion……………………………..……………..Astor Piazzolla
Sarı Gelin………………………Anonim (Düzenleme: Cihat Aşkın)
Uzun İnce Bir Yoldayım…………Aşık Veysel (Düzenleme:M.Koç-

Vsevolod Kuzmin)

Üç Türk Halk Ezgisi
         Şehnaz Longa
         Katibim
         Nihavent Longa
 

Ara

 

Do Majör Mandolin Konçertosu…………………..Antonino Vivaldi
        Allegro
        Largo
        Allegro
Think Of Me ………………………………..Andrew Lloyd Webber
Ümitsiz………………………………………………….Yalçın Tura
Sevmek Nedir?………………………………………………………..Yalçın Tura
Granada………………………………………………Augustin Lara
Kız Çocuğu………………………..……….Söz:Nazım Hikmet Ran

Müzik:Fazıl Say

Mavi Gezegen………………………………………….Yavuz Durak

 

Vuslat ÇİFTDAL; 1993 yılında İTÜ Devlet Konservatuvarı’ndan mezun oldu. Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisansını tamamladı. TRT İstanbul Radyosu ve Kopuz Oda Orkestrası’nda keman sanatçısı olarak çalıştı. Çocuklar için yaptığı Müzik Serüveni adı altında yayınlanmış müzik kitapları olup, Müzik eğitimciliğine kendi kurmuş olduğu Çalgıcı Müzik Merkezi’nde devam etmektedir.

 

İlker UYAR; 1981 yılında Askeri Mızıka okulunda başladığı müzik eğitimine başladığı müzik eğitimine, TSK Armoni Mızıkası’nda flüt icracısı olarak görev yaptığı süre içerisinde yurt içi ve yurt dışında birçok konser, gösteri ve festivalde yer aldı.2009 yılında emekli olduktan sonra bazı özel eğitim kurumlarında gitar ve flüt eğitmenliği de yapmış, çalışmalarını sosyal sorumluluk projelerinde gönüllü olarak sürdürmektedir.

 

Adil SEVENCAN; Köy Enstitülü ilkokul öğretmeninin desteğiyle mandolin çalarak müzik eğitimine başladı. Mahmut Fırlataner’den piyano dersleri aldı. Gazi Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Müzik Bölümünden mezun oldu. TRT Ankara Radyosu ve özel televizyonlarda çalıştı. CSO, Aspendos, Safranbolu, ODTÜ Müzik festivali gibi pek çok konser ve festivalde yer aldı. Halen müzik öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

 

Sinem KARABAĞLI; 1996 yılında Ankara Güzel Sanatlar Lisesi’nde başlamış olduğu müzik eğitimine, Gazi Üniversitesi Müzik Bölümünde devam etti. Eğitim süresince çello, piyano, koro ve ses eğitimi alarak yurt içi ve yurt dışı olmak üzere birçok konserde görev aldı. 2007 yılında Gazi Üniversitesi’nde Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra on dört yıl özel eğitim kurumlarında öğretmenlik yaptı. 2018 yılında Bodrum’da açmış olduğu Sode Müzik bünyesinde halen müzik çalışmalarına ve gönüllü müzik projelerine devam etmektedir.

 

Esen DEMİRCİ; Müzik eğitimine İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yarı Zamanlı Müzikal Bölümü ile başladı. Lisans Eğitimini Opera Bölümünde tamamladı. 2009 Siemens Opera yarışması birincilik ödülünü kazandı. Almanya’nın  Karsruhe Operası Genç artist programı; ardından Nünberg Operası’nda solist olarak çalıştı. İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası  ve CSO ile konserler verdi. İzmir Genç Solist yarışmasında ve Sedat Gürel –Güzin Gürel Vakfı Lied  yarışmasında mansiyon, Georg Solti vakfı destek bursu aldı. 2015 yılından beri Karsanat başkanlığı yapmaktadır. Halen Karsanat Müzik Stüdyosu’nda şan dersleri vermekte olup, Klasik Türk Müziği çalışmalarını Prof.Dr Nevzat Atlığ ile sürdürmektedir.

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.