Anasayfa » Güncel » BU SALDIRI BODRUM’A YAKIŞMADI…

BU SALDIRI BODRUM’A YAKIŞMADI…

Kızılağaç’daki Deve Güreşi Festivali’nde sahada develeri ayırmak isteyen bir kişinin yaralanmasını çekmek isteyen basın mensuplarına sahadaki zabıtalar ve diğer görevliler müdahale etti.

Bodrum Kızılağaç’da belediye tarafından yapılan Deve Güreşi Festivali’ne ilgi büyük oldu… Bodrum Belediyesi tarafında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Deve Güreşi Festivali’ne Muğla, Aydın, Denizli, İzmir, Antalya, Balıkesir ve Çanakkale’den 130 deve getirildi. Güreşleri yaklaşık 3 bin kişi izledi. Güreşlerde Bodrum Belediyesi ve Kaymakamlık Kupası verildi. Bodrum Belediye Başkanlığı Kupasında, Başkan Mehmet Kocadon’un devesi ve Nuri Demir’in devesi ‘Demirarslan’, berabere kaldı. Kocadon, centilmenlik göstererek kupayı Nuri Demir’e verdi. Kaymakamlık Kupası’nda Germencik Belediye Başkanı Ümmet Akın’ın ‘Akın Bey’ adlı devesi ile İlhan Dalga’nın ‘Yörük Selçuk’ isimli devesi güreşti. Güreşin sonunda bu develer de berabere kaldı. Sahaya ‘Terörü lanetliyoruz’ pankartlarının asıldığı etkinlikte konuşan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, “Son zamanlarda ülkemizde başında kara bulutlar geziyor. Ama korkmayın inanmaya devam. Birlik ve beraberlik ile bu sevgi ve hoşgörü olduğu müddetçe bu vatan bölünmez. Askerimize polisimize, halkımıza kurşun sıkan elleri lanetliyoruz. Bugünlerde birlik beraberlik içinde olmaya ihtiyacımız var. İşte bugün bu arada bu birlik beraberliği sergileyen Anadolu Halkına, Bodrum halkına sevgi ve saygılarımı iletiyorum” dedi.

saldiri

Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti Bodrum Şubesi yazılı olarak yaptığı  basın açıklamasınd, saldırıyı kınayarak, yetkilileri göreve çağırdı.

“Sahada develeri ayırmak isteyen bir kişinin yaralanmasını çekmek isteyen basın mensuplarına sahadaki zabıtalar ve diğer görevliler müdahale etti. Saha dışına çıkarılan gazetecilere bu defa da izleyiciler tepki gösterdi. Jandarma ekipleri basın mensuplarına tepki gösterenleri uzaklaştırmasının ardından güreşler devam etti. Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Burada tedaviye alınan Salahur’un durumunun iyi olduğu öğrenildi. Olay esnasında bir gazeteci arkadaşımızın cep telefonu gasp edilmiş, telefonun içerisinde bulunan görüntü ve fotoğraflar silinmiştir. Jandarma ekiplerinin araya girmesiyle linç edilmekten kurtulan basın emekçilerine yapılan fiziksel ve sözlü saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Bodrum gibi dünyaya mal olmuş bir turizm kentinde bugün yapılan bu denli çağ dışı olay, son derece kaygı vericidir. Gece gündüz demeden toplumun gözü kulağı olan basın temsilcileri, bu gibi organizasyonlarda tedbir alınmadığı ve yapılan işe saygı duyulmadığı müddetçe tavrını koyacaktır. Muğla Büyükşehir Gazeteciler Cemiyeti olarak 2017 yılının ilk gününde sadece görevlerini yapan basın mensuplarına yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyor, organizasyonu düzenleyen yetkililerin konuyla ilgili gerekeni yapmasını bekliyoruz, takipçisi olacağız…”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.