Anasayfa » Kültür - Sanat » ÇAĞDAŞ YAŞAMLI ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ “ÇİZMELİ KEDİ”YDİ

ÇAĞDAŞ YAŞAMLI ÇOCUKLARA KARNE HEDİYESİ “ÇİZMELİ KEDİ”YDİ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Bodrum Şubesi İlköğretim Burslu Çocukları ve aileleri, Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun çocuk oyunu Çizmeli Kedi’yi izledi.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun  “en iyi karne hediyesi Çizmeli Kedi” şeklinde anons ettiği çocuk oyununun bu kez izleyicileri  ÇYDD Bodrum Şubesi  İlköğretim  Burslu Çocukları idi. ÇYDD yönetim kurulu ve eğitim komisyonu üyelerinin organizasyonuna, Bodrum Belediyesi araç desteği vererek, yaklaşık 75 çocuğun tiyatroyu izlemeleri sağlandı.

“TİYATRONUN GÜCÜNE HEP İNANDIM”

ÇYDD Bodrum Şubesi  Yönetim Kurulu Başkanı Meral Saraçbaşı “Çağdaş eğitimin ancak bilimle, sanatla gelişebileceğine ve Tiyatronun bu alandaki gücüne hep inandım. Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’na emek ve destek veren herkesi kutluyorum. Çocuklarımız ve ailelerine bu güzel günü yaşatan herkese teşekkür ediyorum.” Dedi.

Çizmeli Kedi’yi çocukları ile birlikte izleyen aileler ve çocuklarından ÇYDD Yöneticilerine gelen yorumlar ise  “ “Efe geldi çok güzel geçmiş” “Ege Çıkın’ın annesiyim .Oğlum anlattı çok güzelmiş” “ “Eylem Parlaklı’nın annesiyim. Eylem ,Melik anlattılar çok güzel geçmiş” “Elvan Büyükgül’ün annesiyim, “  “  “Ömer de çok mutlu olmuş,  çok eğlenmiş”  şeklinde olup, hepsinin son cümleleri ortaktı:   “Her detayı ince düşünülmüş bu güzel mutlu eğlenceli gün için ÇYDD ailesine ayrı ayrı teşekkür etmeyi borç bilir,  emeği geçen herkese çok teşekkür  ederiz ..  İyi ki  varsınız”

Oyun bitiminde sahneye gelerek, oyuncularla bir araya gelen çocuklar, beğenilerini ve heyecanlarını paylaştılar. Sanatçıların etrafını çeviren çocuklar, birlikte hatıra fotoğrafı çektirdiler.

2018 yılında kurulan ve Genel Sanat Yönetmenliğini Hüseyin Akşen’in yaptığı Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun ilk çocuk oyunu Çizmeli Kedi  Duygu Cindoruk tarafından uyarlandı. Gülbin Yeşil’in yönettiği “Çizmeli Kedi”de; Oğulcan Çelik, Yerkan Kahraman, Cansın Yunt,  Ziba Türk, Fatih Serdar Yılmaz ve  Sertaç Aydın oynuyor.

Çizmeli Kedi Oyun Günleri:

Ocak 2019

27 OCAK PAZAR – SAAT 14.00  ÇİZMELİ KEDİ

Şubat 2019

9, 16,23 ŞUBAT CUMARTESİ – SAAT 14.00 ÇİZMELİ KEDİ

BİLET SATIŞ NOKTALARI: HAFTA İÇİ HER GÜN HERODOT KÜLTÜR MERKEZİ ve  BİLETİX

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.