Anasayfa » Güncel » “ÇAY-PASTA KEYFİ YAPMAYACAĞIZ…SIĞINAĞIN TAKİPÇİSİYİZ”

“ÇAY-PASTA KEYFİ YAPMAYACAĞIZ…SIĞINAĞIN TAKİPÇİSİYİZ”

Bodrum Belediye Meclisi’nin  Mayıs Ayı Olağan Toplantısı’nda,  Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nin verdiği mücadeleler sonucu gündeme alınan “Kadın Sığınağı” nın yapımı  oybirliği ile karar verildi.

02.05.2016 Pazartesi günü Bodrum Belediyesi Herodot Kültür ve Sanat Merkezinde gerçekleşen toplantının birinci gündem maddesi, Kadın sığınağı idi. Gündem ” 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun ile 5393 sayılı Belediye Kanununun 14. Maddesine istinaden, mülkiyeti Belediyemize ait taşınmaz üzerine “Sosyal Tesis” yapımına ilişkin tahsis, inşaatın yapımı, tamamlanması ve işletilmesi ile ilgili protokolleri yapmak üzere Belediye Başkanına yetki verilmesinin görüşülmesi.” idi.

bkd.jpg2Bodrum Kadın Dayanışma Derneği’nin yıllardır Bodrum ve Muğla genelinde verdiği yoğun mücadele sonucu, nisan ayındaki meclis toplantısında MHP gurubu tarafından verilen önerge ile kabul edilen teklif, bugün oybirliği ile kabul edildi. Başkan Mehmet Kocadon, meclis toplantı öncesi Bodrum Kadın Dayanışma Derneği ile fotoğraf çektirerek, Kadın Sğınağı’nın yapımının onaylanmasının ardından “hadi bakalım, alkış istiyoruz” dedi. Alkışlanan kararın ardından, toplantıya katılan BKDli kadınlar da “asıl biz alkış istiyoruz” deyince, onlar da alkışlandı.

bkd3 Meclis toplantısının bitiminde BKD adına söz alan Feyha Karslı, yıllardır yaşanan erkek şiddetinden madur kadınların Bodrum’da sayılarının inanılmaz boyutta olduğunu ve BKD olarak sığınma evi için mücadele ettiklerini ve bugün gelinen olumlu sürecin de takipçisi olduklarını ifade etti.

Toplantı sonunda ise, görüşlerini sorduğumuz da “Belediye Göreve Sığınak Nerede‬ dedik, imza topladık ve dilekçeler götürdük.. Bodrum Belediyesinin Meclis toplantısında gündeme getirilmesi için gerekli görüşmeler yaptık derken.. Bugün bir adım daha kattetik.. Bodrum Belediye Meclisi Kadın Sığınağı için Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a bu sürecin ivedilikle tamamlanması için yetki ve onay verdi.. Biz bununla kalıp çay pasta keyfi yapacağız sanıyor olanlar yanılıyor.. sürecin tamamlanması ve Sığınağın işler hale gelmesine kadar kararlı duruş ve takibe devam edeceğiz. Destek ve Dayanışma sağlayan ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.. ve çalışmaların başarısının devamını dileriz.” dediler.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.