Anasayfa » Kültür - Sanat » CAZA DOYACAKSINIZ

CAZA DOYACAKSINIZ

Garanti Caz Yeşili Konserleri”nde, canlı konser ve performans alanı olan Pannonica’da şubat ayı boyunca  yıldız müzisyenleri sahne alıyor.

 

Pannonica Şubat Ayı Programı

Bodrum’un  kendine has NY stilinde canlı konser ve performans kulübü Pannonica, Garanti Caz Yeşili desteğiyle  müzikseverler için yıl boyunca süren  müzik ve konser programına şubat ayında da önemli yıldız cazcılarla devam ediyor.

Adını, ünlü ‘Caz Barones’i, Rothschild Ailesi’nin kızı, Kathleen Annie Pannonica de Koenigswarter’dan alan Pannonica, Şubat ayında Çarşamba ve Pazar günleri arasında 17.00 ile 02.00 arası açık olan Pannonica’da,iş çıkışı DJ performansları saat 17.00 ile 20.00 arasında gerçekleşirken,konserler saat 21.30’da başlıyor.

“Jazz is Freedom”; Efsanevi Saksofon ustası Ricky Ford, Ali Perret, ApostolosSideris ve Can Kozlu ile 4, 5 ve 6 Şubat’ta Pannonica’da 

Dünyaca ünlü, efsanevi saksofon ustası Ricky Ford, 4, 5 ve 6 Şubat’taPannonicasahnesinde piyanodaAli Perret,kontrabastaApostolosSideris ve davulda Can Kozlu ile buluşuyor. Devlerin buluşması müzikseverlerin heyecanla beklediği ayın en önemli konserleri arasında yerini alıyor.

Caz müziğinin devleri CharlesMingus,MercerEllington, George Cables gibi müzisyenler ile çalmış, onlarca albümeimza atmış,besteci, akademisyen RickyFord,bir dönem İstanbul BilgiÜniversitesi Müzik bölümünde de ders vermiş ve ülkemizde birçok gençsaksofoncunun yetişmesini sağlamıştır.

“Black Valentine’sWeekend”; Cazın NY’taki Türk temsilcisi Timuçin Şahin, New York’lu caz müzisyenleri Sam Minaie ve OwenHartJr. ile 13 ve 14 Şubat’ta Pannonica

Geçtiğimiz yıllarda Marina Yat Kulüp’te “Karsanat Caz Festivali”nde sahne alan, Muğla Ortaca doğumlu Timuçin Şahin için The New York Times “Usta bir gitarist ve harikulade bir besteci…” diyor.

Gerek benzersiz gitar stili, gerekse eserlerinin özgünlüğüyle dinleyicinin müzikal algısına farklı bir boyut getiren Timuçin Şahin, 1992 yılından beri Hollanda ve New York’ta devam eden serüvenini, Amsterdam Konservatuvarı ve Manhattan School of Music’teki müzik eğitiminden sonra, 2011 “DutchJazzCompetition” birinciliği, “JurNaessensMuziekPrijs” ödülü ve 2006 DeloitteJazzAward’daki 2.lik ödülleriyle taçlandırdı.

2000’li yıllarda Çağdaş müzik toplulukları için bestelediği eserler ve GregOsby, RandyBrecker, Mike Manierie, Robin Eubanks gibi günümüz cazının önde gelen isimleri ile birlikte gerçekleştirdiği canlı performanslar ile çağdaş müziğin önemli bir figürü haline geldi. Şahin’in “TheUnexpected”, Slick Road ,“Windowformybreath” ile dünya cazında edindiği özel yeri, 2009’da yayınlanan albümü “Bafa” bambaşka bir boyuta taşıdı.Bugün çağdaş cazın en özgün albümleri arasında gösterilen Bafa için AllAboutJazz Dergisi’nde Rauld’GamaRose: “Gitar-saksofonliteratüründe, OrnetteColeman ve Pat Metheny’nin “harmelodic” düelloları ile en yüksekte tuttuğu çıtayı Bafa ile belki de ilk kez Timuçin Şahin geçti’ demekteydi.

Sanatçının Bafa’dan sonra merakla beklenen Inherence adlı albümü nihayet dinleyiciyle buluşmaya hazır ve şimdiden Bafa ile yakalanan zirveyi zorlamaya aday görünüyor.

Timuçin Şahin, 13 ve 14 Şubat akşamı, NY caz çevrelerinin en beğenilen müzisyenlerinden Sam Minaie ve OwenHartJr.ile birlikte Pannonica sahnesinde unutulmaz bir konser ile müzikseverlerle buluşuyor. 

“Old School Night”; Ricky Ford, Ali Perret, Hakan Behlil ve Olgun Açar 11 Şubat’ta Caz Standartları ile Pannonica’da 

Pannorica

Caz standartlarını kendilerine özgün stil ile yorumladıkları bu gecede saksofonda dünyaca ünlü Ricky Ford son kez Pannonica sahnesinde.

Özgür çalış stili ile piyanoda harikalar yaratan Ali Perret, gitarda usta müzisyen Hakan Behlil ve genç kuşağın en beğenilen müzisyenlerinden davulda Olgun Açar bu özel gecede, Ricky Ford ile tek konser için Pannonica sahnesinde müzikseverler ile buluşuyor.

Alternatif Rock Grubu Powerdrunk 26 ve 27 Şubat’ta Pannonica Sahnesinde 

Vokal ve gitarda Suat Vergili, vokal ve basta Ralph Battle ile davul ve perküsyonda

Murat Han Turgut’dan oluşan alternatif rock grubu Powerdrunk iki gece süren konser serisi ile 26 ve 27 Şubat’ta Pannonica sahnesinde. 

Sahnesini Gençlere Açan Pannonica’da, Pazar Akşamları Genç Cazcılar Gecesi

Genç müzisyenleri destekleyen Pannonica, Pazar akşamları sahnesini dünya müziği, alternatif müzik, caz çalışmaları yapan gençler için açıyor.Pannonica’da, Pazar akşamları “Genç Cazcılar” gecesinde Türkiye’nin farklı yerlerinden gelen ve ileride adlarını çok sık duyacağımız yetenekli genç müzisyenler sahnede müzikseverlerle buluşuyor.

7, 21 ve 28 Şubat’ta vokalde Melodi Begüm Ünlüsü, piyanoda Semih Gurur Özçelik, gitarda Efe Artun Yüksel, kontrabasdaAnıl Deniz, davulda Efe Bezircioğlu ve altosaksofondaÖmer KoşarPannonica sahnesinde. 

KübaMüziği ve Ritim Caz25 Şubat’taPannonica sahnesinde 

Küba müziği ve Ritim cazın en güzel standartlarını kendilerine özgü stilde yorumlayan GrupoRikacha, Şubat ayında tek konser için Pannonica sahnesinde Bodrum ile buluşuyor.

Piyano, gitar, vokalde IvanZayasCollaz, trompetdeYandryBalsinde, bastaNurten Tevetoğlu, davul ve perküsyonda Murat Özbey ile Kübave Ritim cazın tadına varılacağı konser 25 Şubat’ta Pannonica sahnesinde gerçekleşiyor..

Çarşamba Akşamları Pannonica’da Groovy Partiler Başlıyor 

Pannonica’nın Şubat ayı programında Çarşamba akşamları groovy partiler yer alıyor. Misafir müzisyenlerin katılımıyla, elektronikler ve remixlerdeB.Funk’ın olduğu geceler müzikseverlerin heyecanla beklediği performanslar arasında yer alıyor. 

Early DJ Sessions

Pannonica’nın Şubat ayı programında yer alan ve Çarşamba’dan Cumartesi’ye saat 17.00 ile 20.00 arasında gerçekleşen DJ performansları, iş çıkışı saatlerini daha renkli kılıyor.

PannonicaŞubat Programı

Şubat ayında Çarşamba’dan Pazar’a açık olanPannonica’da saat 17.00’den itibaren Early DJ Sessionlar gerçekleşiyor. Çarşamba akşamları groovy partilerin gerçekleştiği Pannonica Şubat programında 4, 5 ve 6 Şubat’ta “Jazz is Freedom” ile efsanevi saksofon ustası Ricky Ford, Ali Perret, Can Kozlu ve ApostolosSideris ile sahnede. 7, 21 ve 28 Şubat’ta Genç Cazcılar, 11 Şubat’ta “Old School Night” ile Ricky Ford, Ali Perret, Hakan Behlil ve Olgun Açar, 12 Şubat’ta Ali Perret, Hakan Behlil ve Olgun Açar Pannonica Şubat programında yer alıyor. 13 ve 14 Şubat’ta gerçekleşecek “Black Valentine’sWeekend” ile NY’un müzik çevrelerinin önde gelen müzisyenlerinden Timuçin Şahin, Owen Hart Jr., Sam Minaei, 18 ve 19 Şubat’ta Ayça Gündüz ve Alpay Çiftçi, 20 Şubat’ta SunSplash Festival PresentsTheNeighbourhoodParties, 25 Şubat’ta GrupoRikacha, 26 ve 27 Şubat’ta alternatif rock grubu Powerdrunk,Pannonica’nın Şubat ayı programının diğer yıldızları arasında yer alıyor. 

Pannonica’yı Takip Etmek İçin

 

PannonicaJazz programı hakkında detaylı bilgi almak için müzikseverler pannonica.net adresinden aylık programa ulaşılabilir. Ek olarakfacebook ve twittersayfası PannonicaJazzadresinden Pannonica programları, performansların videoları ve görsellerine erişilebiliyor, gerçekleşen performansların canlı kayıtları dasoundcloud sitesindenPannonicaJazz sayfasından dinlenebiliyor.

Adres: Cafer Paşa Cad. 45 B, Bodrum T: +90 252 313 0562 Daha fazla bilgi için: www.pannonica.net info@pannonica.net pannonicajazz@gmail.com twitter @pannonicajazz facebook/pannonicajazz

instagram/pannonicajazz souncloud.com/pannonicajazz

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.