Anasayfa » Çevre » “ÇEVRE BİLİNCİNİ EN ÜST DÜZEYDE TUTAN FİRMA”!!! BESA

“ÇEVRE BİLİNCİNİ EN ÜST DÜZEYDE TUTAN FİRMA”!!! BESA

Gündoğan Çetilli Burnun’da hafriyat atıkları ile denizi 32 dönüm dolduran Besa Grup Firması’nın sahibi  Efe Bezci, verdiği bir röportajda   “her yapımızın çevreye duyarlı olmasına azami dikkat ediyoruz” diyerek; Valilik, Kaymakamlık, Milli Emlak ve Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü ve Bodrum Belediyesi’nin  resmen tesbit ettiği çevre ve deniz tahribatını hiçe saydı.

Gündoğan Çetilli Burnun’da hafriyat atıkları ile denizi 32 dönüm dolduran Besa Grup’un, çevreye verdiği zarar nedeni ile çeşitli dernek ve sivil toplum kuruluşları tarafından açılan mahkemesi devam ederken ve “30 gün içinde dolguyu kaldır” kararı Valilik, Kaymakamlık, Bakanlık tarafından kendisine, Bodrum ve Muğla Belediyesi’ne iletilmiş iken, bir yayın organına verdiği röportajda “BESA Grup, vizyonu ve misyonunu çevre üzerine kuran, hayata geçirdiği tüm projelerde çevre bilincini en üst düzeyde tutan bir firma. Her yapımızın çevreye duyarlı olmasına azami dikkat ediyoruz. Bodrum projemizi de bu anlayışla kurguladık. BESA Bodrum tamamlandığında, hayata geçirildiği alan hiç olmadığı kadar yeşil olacak” demesi, Bodrum’da çevreye duyarlı vatandaşlar tarafından tepkiyle karşılandı.

Sosyal paylaşım sitelerinde, daha önce çekimi yapılmış video tekrar sayfalarda yer aldı.”Bu videoyu sizlerle tekrar paylaşıyoruz ki, genç yaşında iş adamı olmuş ama “çevreciliği” – ” daha çok yeşil” olarak yorumlayacak kadar bilgisiz olan birinin “yükte ağır” hayallerine ulaşmak için ÇETİLLİ BURNU’ nda neler yaptığını tekrar hatırlayalım.”  diyen ve davacılardan biri olan Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği ” Dernek olarak doğaya saygılı, imara ve kurallara uygun hiç bir yatırıma karşı olmadığımızı da tekrar buradan bildirmek isteriz.”şeklinde yorumlar yapıldı.

https://www.youtube.com/watch?v=xdrZjbhFRYw&feature=share

SUÇLARINI DA İTİRAF ETMİŞLERDİ

Geçtiğimiz aylarda görülen mahkemede, şirket yönetim kurulu üyelerinden Sanık Süleyman Uslu Avukatı ise verdiği savunmada “İddianamede  belirtilen dolgu miktarı hatalıdır. Belediye tarafından düzeltilmiş halini dosyaya sunacağız. Söz konusu parseller müvekkilimin özel mülkü olup, işgal edildiği iddia edilen devletin tasarrufu altındadır. Burada mağdurların davaya katılma hakkı bulunmamaktadır. Zira doğrudan doğruya zarar gören konumda değillerdir. Davanın tek mağduru hazinedir. Söz konusu alanlarla ilgili idari izin aşamasında devam etmektedir. ” demişti. Kim bilir, belki de sayın Efe Bezci, doldurduğu denizdeki hafriyatını en kısa zamanda boşaltır.

13533324_1778178489063052_4066788027116818396_ngundogan-jpg1_-jpg2_-jpg3_-jpg4_-jpg5_-jpg6_-jpg7_-1024x68314753499_1826044317609802_8842085288451528047_o

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.