Anasayfa » Çevre » ÇEVRE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ NEREDE? KÜLTÜR TURİZM BAKANLIĞI NEREDE? DENİZLER HAFRİYATLA DOLDURULUYOR…

ÇEVRE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ NEREDE? KÜLTÜR TURİZM BAKANLIĞI NEREDE? DENİZLER HAFRİYATLA DOLDURULUYOR…

Bodrum Yarımadası’ndaki doğa katliamlarına bir yenisi daha eklendi.
Gündoğan  Küçükbük Koyunda, bir inşaat firması tarafından yapılan otelin hafriyatı denize dökülerek denizin doldurulması, bölgede yaşayan vatandaşları ve çevrecileri harekete geçirdi.

Göltürkbükü Mahallesi Hebil Caddesinde üzerinde çok sayıda ağacın da bulunduğu burunda, başlayan çalışmalardan çıkarılan hafriyatın Küçükbük Koyu’na denize dökülerek, denize doldurulmasına Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği, Bodrum TEMA ve Kent Konseyi Gündoğan Mahalle Meclisi üyelerinden oluşan grup, tepki gösterdiler..

Grup adına konuşan Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneği başkanı Sema Höcek,”Bugün hafriyatın denize dökülmesi ve kıyı kenar çizgisinin/ deniz ve dip yapısının değiştirilmesi / bozulması açısından Muğla ve Bodrum Tarım Müdürlüklerinin su ürünleri bölümlerine de dilekçemizi verdik.
Mevcut durumu basınımız aracılığı ile kamuoyu ile paylaştık. Çevre katliamının son bulmasına kadar takipçisi olacak ve sizleri bilgilendireceğiz.
Tekrarlıyoruz; herkes tapulu arazisine hak ettiği kadar, onaylı proje ve eklerine, yasa ve yönetmeliklere uygun olmak ve Çevre ve Doğa’yı korumak kaydıyla inşaat yapabilir.Kimseye ayrıcalık tanınamaz, tanınmamalıdır.” dedi. 

“Biz kaç gündür araştırıyoruz. İnşaat ruhsatını ihtiva etmesi gereken inşaatlarda bulunması gereken tabelayı göremiyoruz. İnşaat ruhsatları var mıdır? Yoksa, inşaat ruhsatı olmadan nasıl hafriyat yapmaktadır. Eğer ruhsatları var ise hangi ruhsat bu katliama müsaade etmektedir. Biz bunları sorgulamak üzere önceki gün, Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne, Bodrum Kaymakamlığına, Büyükşehir ve Bodrum Belediyelerine dilekçelerimizi yolladık. Bu sabah ta, dolgudan dolayı denizdeki canlıların zarar görmesinden dolayı Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğüne müracaatta bulunduk” dedi.

Bu katliamın bu şekilde devam etmesi halinde eylemlere başlayacaklarını ifade eden Höcek, bölgede imar izninin Kültür ve Turizm Bakanlığınca verilebileceğini sözlerine ekledi.

 

 

 

Bugün hafriyatın denize dökülmesi ve kıyı kenar çizgisinin/ deniz ve dip yapısının değiştirilmesi / bozulması açısından Muğla ve Bodrum Tarım Müdürlüklerinin suürünleri bölümlerine de dilekçemizi verdik.
Mevcut durumu basınımız aracılığı ile kamuoyu ile paylaştık. Çevre katliamının son bulmasına kadar takipçisi olacak ve sizleri bilgilendireceğiz.
Tekrarlıyoruz; herkes tapulu arazisine hak ettiği kadar, onaylı proje ve eklerine, yasa ve yönetmeliklere uygun olmak ve Çevre ve Doğa’yı korumak kaydıyla inşaat yapabilir.Kimseye ayrıcalık tanınamaz, tanınmamalıdır.PÇGGD

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.