Anasayfa » Politika » CHP ADAYI ARAS “BODRUM’U YAĞMALATMAM”

CHP ADAYI ARAS “BODRUM’U YAĞMALATMAM”

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “Bodrum’u Cevat Şakir’in yaşadığı yıllara geri götüreceğim” dedi. .

Kendisi de bir turizmci olan Aras, Bodrum turizmini sıkışıp kaldığı iki aylık sezondan kurtarmak için kolları sıvadığını ifade etti.  Son yıllarda Bodrum’da çeşitli sivil toplum kuruluşları ve meslek odalarını da harekete geçirerek, sezon dışı festivaller organize eden CHP Adayı Ahmet Aras, Bodrum Belediye başkanlığına seçildiği taktirde, yarımadanın her  mahallesinde uluslararası nitelikte festival ve etkinlikler hayata geçirmeyi planlıyor. “Bodrum’un gelecek yıllarını planlamalı, çocuklarımıza temiz, yaşanabilir bir dünya kenti bırakmalıyız. Bunu da ancak büyük düşünerek yapabiliriz” diyen CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, işe önce ‘evimizi temizleyerek’ başlayacak.

Gittiği her mahallede kısa, uzun ve orta vadeli alt ve üst yapı eksikliklerini inceleyerek kayıt altına aldıran CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “Bizim projelerimiz hazır. “dedi.

Dün, Bodrum’un sakin turizm cenneti Gündoğan’da halkla ve esnafla buluşan Aras, “Deniz, kum güneş turizmi Bodrum’a yetmiyor. Hedef, her mahallemizin kendine özgü yapısını öne çıkaran, uluslararası nitelikli turizm organizasyonlarını hayata geçirmek olacak. Temel sorunları bir an önce kalıcı çözümlerle ortadan kaldırıp, ekonomimizi canlandırmak zorundayız.” diye konuştu.

“BODRUM’DA İKİNCİ KONUT HIZI YAVAŞLAMALI”

Gündoğan’da Peynir Çiçeği Derneği gönüllüleriyle de buluşan CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, “Bodrum’un daha fazla büyümeye değil, biraz yavaşlamaya ihtiyacı var. Yapılaşma Bodrum’un bağrına vurulmuş hançer gibi. Ne altyapımız, ne yollarımız giderek artan nüfusa yetmiyor. Özellikle ikinci konut hızını yavaşlatmamız gerekiyor.” İfadelerini kullandı. Gündoğan çevrecileri de Aras’tan bir ‘meydan’ ve halk kafeteryası sözü aldılar.

NE İŞLETMELER, NE DE VATANDAŞ MAĞDUR EDİLECEK

Gündoğanlıların ‘iskele’si olan işletmelere dair yaşadıkları sorunları da dinleyen Aras, “Bir belediye halkın menfaatleri doğrultusunda çalışmalı. Ne vatandaşı, ne de işletmecisini mağdur etmeli. Ortak menfaatler gözetilerek, bu konuda da bir standart oluşturulması için çalışacağız. Ne işletmecilik yapacağız diye vatandaşı mağdur edebiliriz, ne de vatandaşı göz ardı edebiliriz. Eğer imara aykırı, halkın istemediği projeler gelirse, önünde ilk önce ben durmak zorundayım.  O proje nereden gelirse gelsin, Bodrum’u yağmalatmam”diye konuştu.

HER MAHALLEYE BODRUM GÜZELLİĞİNDE PAZARYERİ

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Ahmet Aras, Bodrum’da yerleşik nüfusun sosyal ve kültürel yaşamını zenginleştirecek projelerin de müjdesini her gittiği mahallede vermeye devam ediyor. Tüm bölgelerin ayrı ayrı ele alınarak gerekli tesis ve birimlerin ihdas edileceği sözünü veren Aras, “Hiçbir mahallenin otopark, yol, aydınlatma, kaldırım sıkıntısı kalmayana dek gece gündüz çalışacağız. Bunun dışında yine her mahallemize pazaryeri sözümüz var. Ama bu pazaryerleri çelik konstrüksiyonlu devasa ve itici yapılar olmayacak. Bodrum mimarisine uygun olacak ve farklı amaçlar için de kullanılabilecek.”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.