Anasayfa » Politika » CHP BAŞKAN ADAYI MUSTAFA SARUHAN’DAN BODRUMLULAR’A “MERHABA”

CHP BAŞKAN ADAYI MUSTAFA SARUHAN’DAN BODRUMLULAR’A “MERHABA”

CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan, adaylığının kesinleşmesinin ardından bugün CHP Bodrum İlçe Binası önünde partililer ve Bodrumlular’la bir araya gelerek, “en büyük projem insanlara insanca davranarak, onlardan aldıklarımı onlarla paylaşmaktır” dedi.

Mustafa Saruhan’ın ilk buluşmasına, CHP Muğla Milletvekili Suat Özcan, CHP İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve CHP’nin 8 aday adayı da katıldı. .

Halil Karahan 1Ekim tarihinde başlayan aday belirleme sürecinin nihayet sonuna gelindiğini belirterek “Hoşgörünün, demokrasinin başkenti Bodrum’a Mustafa Saruhan hayırlı olsun. CHP, Bodrum’un atardamarı, kalbi. Biz durursak, hayat durur bunun farkındayız. Biz bu yolda yürürken 8 aday adayımız vardı. Buradan görevlendirilen Mustafa Saruhan arkadaşımız dışındaki aday adaylarımıza çok teşekkür ediyorum. Yerel seçimlerin iktidarla hesap görmeye dönüştüğünü belirten Karahan, “Eksiğimiz olabilir ama hiç kimse CHP’li belediyeleri ayrımcılıkla suçlayamaz. Biz insanları inanan inanmayan, içki içen içmeyen diye ayırmadık. Bundan sonra da ayırmayacağız. Kardeşçe yaşayacağız, yolumuza böyle devam edeceğiz. Muğla da Bodrum da CHP ile yönetilecek. Hepinizden söz istiyorum” diye konuştu.

ÖZCAN: KOCADON SÜRECİ OLGUN BİR ŞEKİLDE DEĞERLENDİRDİ

Muğla milletvekili Suat Özcan da konuşmasında; “Yaşadığımız sıkıntılı, uzun süreçten sonra bugünlere geldik. Hem örgüt olarak,bugüne kadar ilçe başkanlığı yapmış, yönetimde çalışmış, Bodrum’u Bodrum yapan tüm belediye başkanlarımıza ve bu konuda elini uzatmış, hizmet etmiş herkese teşekkür ediyoruz. Önce bunun bir kıymetini bilmemiz lazım. Bundan sonra da geleceği hep birlikte oluşturmamız lazım. Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Kocadon’a da teşekkür ediyoruz. Olgun bir şekilde süreci değerlendirdi. ” dedi.

SARUHAN: EN BÜYÜK PROJEM İNSANA İNSANCA DAVRANIP ONLARDAN ALDIĞIMI ONLARLA PAYLAŞMAK

Konuşmaların ardından kürsüye CHP Bodrum Belediye Başkan Adayı Mustafa Saruhan geldi. Coşkulu bir kalabalığa seslenen Saruhan Onuncu Yıl Marşı ve alkışlar eşliğinde “Merhaba” diyerek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Bu süreçte birbirimize samimi, duyarlı ve etik bir şekilde davranan aday adayları arkadaşlarıma ve tüm dostlarımıza hoş geldiniz diyorum. İyi ki varsınız. Bu süreçte bizleri yalnız bırakmadığınız için hepinize çok teşekkür ediyorum.

Bir yola çıkıyoruz. Biraz gecikmeli de olsa… Nihayet artık bu görev şahsıma ve çalışma arkadaşlarıma, örgütümüze ve dolayısıyla hepimize verilmiş bulunmakta. Bundan sonraki süreçte, bizi meşakkatli, gayretli, çok ama çok inançla çalışmak başlamıştır. Öncelikle, yine bize yakışan, CHP’ye yakışan, Bodrum insanına yakışan, medeni bir çerçeve içerisinde bir seçim atmosferi yaşayacağız. Sonra başta sizlerin ve sonraBodrum’da yaşayan tüm halkımızın teveccühünü alıp, Bodrum Belediye Başkanlığı sürecimiz başlayacak. Ben buna sonsuz, yürekten inanıyorum. Bu görev bize verildiği taktirde ümit ediyorum ki mahçup olmayacağım. Bunun sözünü şimdiden size vermek istiyorum.

Bugüne kadar, Bodrum’umuzun her köşesine emeği geçen tüm yerel yöneticilere hepinizin huzurunda teşekürlerimi, saygılarımı sunmak istiyorunm. Belediyecilik kamu hizmet ikolay iş değil. Büyükşehir olduktan sonra hepimizin yaşadığı bir takım sorunlar olmuştur. Bu sorunlar bitmeyecektir, yine olacaktır. Ama bizler,Belediyeye göreve gelmiş kişiler olarak, belediyede çalışan personelim, siyasi parti örgütüm ve Bodrum halkı ile beraber bu meseleleri samimiyetle, inanarak ve gayret ederek çözüm arayacağız. Şeffaf, açık, hesap verebilir, kapısı her zaman herkese açık bir belediye başkanı olmanın burada sözünü veriyorum.

Bizi bekleyen zorlu yolculuk var. Bunun farkındayız. Ama madem ki bu işe soyunduk, biz varız dedik bu zorluklara da göğüs germek, bunların üstesinden gelmek boynumuzun borcu olacaktır. Emin olmanızı istiyorum, her yaptığımız iş ve işlemde, yöresinde olan vatandaşlarımızla beraber paylaşmayı, anlatmayı, yani burada yaşayan sizlerle beraber, insana değer vererek, mutlu ve huzurlu yaşam koşulları sağlamak bizim asli görevimiz olacak. Biz size yol gösteren, yol açan, sorunları çözen noktasında olmayı hedefliyoruz.

Daha mutlu Bodrum için, ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Bu süreçte sizlerden ricam şudur. Bizi yalnız bırakmayın. Ne olursa olsun, sokakta, pazarda belediyede sizlerle beraber olacağım için lütfen övgü yaparken eleştiri yapmaktan da çekinmeyin. Açık yüreklilikle görüş ve eleştirilerinizi yapın ki, biz de ne yapacağımızı,ne yapmamız gerektiğini bilebilmeliyiz.

BENİM BİR HİZMET ORDUM VAR

Bodrum çok zengin. Benim bir hizmet ordum var. Talip olduğum belediyenin bir hizmet ordusu var. Ben onlara güveniyorum. Benim Bodrum’umda çok değerli şahsiyetler var. Kendi alanında uzmanlaşmış, ben de Bodrum’un değerlerinden faydalanmak istiyorum diyen arkadaşlarımız var. İç dinamiklerimizi doğru kullanıp bilgi, birikim ve tecrübeyi Bodrum için kullanmalarını sağlayacağız.

En büyük projem, insana insanca davranıp onlardan aldığımı yine onlarla paylaşmaktır. Aday adaylarımın da projeleri var. Onlarla kol kola beraberce bu kasabayı, bu kenti hep beraber yönetmeyi teklif ediyorum. Her zaman yanımda olsunlar, birlikten güç doğar.

Bu süreçte ve seçim sürecinde sizlerden ricam şudur. Bizim elbette siyasi rakiplerimiz olacak. Ama biz işimize bakacağız. Dünü yoktur bu işin. Dünden ders alırız ama bugüne bakmak durumundayız. Benim belediye başkanlarım var görev yapmış. Onların görüşünü alırız, yapamadıklarını yapmak için gayret sarfederiz. Ben arkadaşlarıma ve sizlere, örgütüme güvenerek bu yola çıktım. Bu yolda yalnız bırakmamanızı rica ediyorum.

Kaynak: Bodrumageldik

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.