Anasayfa » Politika » CHP BODRUM GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI “SİYASETİ KENDİMİZ İÇİN Mİ, ÜLKEMİZ İÇİN Mİ YAPIYORUZ?”

CHP BODRUM GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI “SİYASETİ KENDİMİZ İÇİN Mİ, ÜLKEMİZ İÇİN Mİ YAPIYORUZ?”

Cumhuriyet Halk Partisi Bodrum İlçe Danışma toplantısında konuşan, CHP Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Salih Yanık  “Biz kendi içimizde bu kadar çok savaşırken, kongrelerde, ilçe başkanlığı seçimlerinde, bizler birbirimizi bu kadar çok yıpratırken biz bu enerjimizi genele döksek birçok şeyi değiştirebiliriz” şeklindeki eleştirileri güne damgasını vurdu.

CHP Muğla Milletvekilleri Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan ve Prof.Nurettin Demir ile birlikte Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Meclis üyelerinin de katıldığı İlçe Danışma toplantısının açılış konuşmasını yapan CHP Bodrum İlçe Başkanı Recai Seymen , ilçe danışma toplantılarında geleneksel olarak danışma kurulu üyelerinin konuştuğunu, ancak bugün zaman yettiği sürece üyelerinde konuşmasına olanak sağlanacağını ifade etti. Başkan Seymen’in bu kararı CHP’liler tarafından memnuniyetle karşılandı. Seymen ” CHP içinde parti içi yarışlarını bitmiştir.Hiçbir Cumhuriyet Halk Partilinin hangi nedenle olursa olsun, partisine küsme lüksü de, ayrıca hakkı da yoktur. Bugün Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının kurduğu Cumhuriyetimiz AKP iktidarının uygulamaları nedeni ile tehdit altındadır. Mesele artık Memleket meselesi haline gelmiştir. Yerelde ve genelde el ele vererek CHP iktidarını kurarak yarınlarımıza sahip çıkmamız gerekiyor. Bundan böyle, sosyal medya üzerinden seçilmiş arkadaşlarımızı ve partimizi eleştirenler için disiplin süreci başlatılacaktır. Üyelerimiz, eleştirilerini partimizin danışma kurlarında dile getirebilirler.” dedi.

“SEÇİMLER KAZANILDIKTAN SONRA, GENÇLERİN TELEFONU AÇILMIYOR”

CHP Bodrum Gençlik Kolları Başkanı Salih Yanık’ın “kusura bakmayın, ben biraz açık konuşuyorum” dediği ve alkışlarla karşılanan konuşması ise şöyle: “Bazı seçimler kazanıldıktan sonra, sözler tutulmuyor, gençlerin telefonları açılmıyor. Bu gençlere söz hakkı sağlanmıyorsa bu büyük bir sıkıntıdır. Genç arkadaşlarımız ile bu sıkıntıları yaşıyorum. Bize verilen sözlerin hiçbiri tutulmadı diyorum. Büyüklerimizin bazı konularda bizlere örnek olmanız gerekiyor. Kimse inanmadığı halde Bodrum’dan Muğla’ya, Bodrum Gençlik Kollarından bir başkan ve iki yönetim kurulu üyesi gönderdik. Tufan arkadaşımıza teşekkür ediyorum. Tüm enerjimizi kendi içimizde çalışmaktan çok, yerelde değil de genelde değiştirmek için harcarsak, CHP’den daha büyük bir güç bu Türkiye’de yok. Biz kendi içimizde bu kadar çok savaşırken, kongrelerde, ilçe başkanlığı seçimlerinde, bizler birbirimizi bu kadar çok yıpratırken biz bu enerjimizi genele döksek birçok şeyi değiştirebiliriz. İstanbul’da Ankara’da insanlar hayatlarını kaybediyorlar, biz burada bir şeyleri tartışıyoruz. Bu insanlar ne için toplandı burada.  Sonuç ne olacak? Neyi değiştireceğiz? Siyaseti kendimiz için, kendi sorunlarımız için mi, yoksa yaşadığımız ülkemiz için mi yapıyoruz önce ona karar verelim.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.