Anasayfa » Politika » CHP BODRUM’DAN BİR ADAY ADAYI DAHA ADAYLIĞINI GERİ ÇEKTİ

CHP BODRUM’DAN BİR ADAY ADAYI DAHA ADAYLIĞINI GERİ ÇEKTİ

Bodrum’un tanınmış iş insanlarından ve halen Halikarnas Radyo’nun sahibi olan  Gürol İnan, Bodrum Belediye Meclisi’ne Cumhuriyet Halk Partisi’nden koyduğu aday adaylığını geri çekti. 

Gürol İnan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

KAMUOYUNA AÇIKLAMA
21 Ocak 2019 tarih ve 2019/003 kayıt numaralı dilekçemde yaptığım ikaz tarihe not düşecek şekilde kayıt altındadır. Yakından takip ettiğim süreç her kesimden gelen tüm uyarılara rağmen antidemokratik işletilmiştir. Başkan adayı belirleme süreci kaos içinde; parti emekçileri üzülerek, bu kentte yaşayan partililere “Belediye Başkanınız kim olsun?” diye sorulmadan geçilmiştir. Meclis adayları belirlenme süreci de yeterince süre kalmadığı gerekçesiyle, üye bazında seçim için sandık konulmadan, kriterleri belli olmadan, şeffaf olmadan, nasıl bir sistem ve model uygulandığı ile ilgili hiçbir açıklama yapılmadan, liyakat dikkate alınmadan birilerinin iki dudağının arasında, dedikodu ve kaos içinde ilerlemektedir. Bu demokratik değildir! Bunları yapanlar bundan böyle ağızlarına; hak, hukuk, adalet, demokrasi gibi kavramları ve “tek adam rejimi” söylemlerini almamalıdır!

Sürece “demokrasi şöleni yaşayacağız” vaadiyle; içinde özgeçmişimiz yer alan bir başvuru formu ve maddi manevi sorumluklar yerine getirilerek başlanmıştı. Madem bu şekilde hareket edecektiniz, neden başvuru topladınız?
Bu nasıl bir süreç yönetme şeklidir?
Bu verilen EMEKLERİN boşa çıkarılması değil midir?
Kenti daha iyi yönetebilme iddasıyla yola çıkan kişilere ve onları teşvik eden, destekleyen kişilerin UMUTLARININ heba olması değil midir?
SEÇİLME HAKKININ kullandırılmaması değil midir?
Bu uygulamayı nasıl tarif etmeli?
Bunun vebalinin altından nasıl kalkacaksınız?

Bazı kişiler “siyaset işte böyle zaten” gibi söylemler üretirler. Siyaset bu DEĞİLDİR! Bu tükenmişliktir! Bu düzenden beslenmek ve sürece suskun kalmak onurlu bir iş değildir. Siyaset, toplumdan aldığı yetkiyle, toplumun bütün üyelerine hizmet etme aracıdır. Kim kimden yetki almıştır? Talimatla hareket etmek doğru mudur? Siyaset çelme takma oyunu değildir! İlkeli yapıldığında şerefli bir iştir…

Ve insana yakışan; meselelere kafa yorup, doğruyla yanlışı ayıklayıp, konuları neden sonuç ilişkisi içinde muhakeme edip, fikir üretmek ve ürettiği fikirleri mezara götürmeyip, yazarak ve söylem geliştirerek toplumun gelişmesine katkı koymaktır.

Demokrasiyi işletmezseniz, liyakata dayalı adil bir model uygulamazsanız; ilkeleri ve idealleri ile yola çıkan, iyi niyetli kişileri küstürürseniz, daha sonraki süreçlerde aday profilinden şikayet edemezsiniz! Oysa tam tersi olsa; bu kentte, bu ülkede yaşayan çok sayıda nitelikli insan bu görevlere talip olmakta geri durmaz, meydan da çapsız siyasetçilere kalmaz, siyasete de yaşamın her alanına da kalite gelir. İşte bu yüzden; temiz siyasetten yana tavır almadan ülkemin kurtulamayacağına inananlardanım…

Bu nedenlerle, şahsıma teveccüh gösteren herkesi ve tüm kamuoyunu bilgiledirme sorumluluğumu yerine getirerek, Bodrum Belediyesi Meclis Üyesi Aday Adaylığımı geri çekiyorum.

Bundan sonraki süreçte, aklın ve bilimin ışığında, hakkaniyetten ayrılmadan, evrensel ilke ve prensiplerle, partim ve ülkem için demokrasi mücadelemi ve siyaset üretmeyi sürdüreceğim.

Demokrasi mücadelesi verenlere başarılar dilerim. Saygı ve sevgilerimle…

Gürol İNAN
Elektronik ve Haberleşme Y.Müh.

#siyasetilkeliyapıldığındaşereflibiriştir #temizsiyasetmümküm #gürolinan

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.