Anasayfa » Politika » CHP’DEN KADIN ADAY ADAYI “GÖKOVA KÖRFEZİ’NİN SİT VASFI İÇİN ÇALIŞIYORUM”

CHP’DEN KADIN ADAY ADAYI “GÖKOVA KÖRFEZİ’NİN SİT VASFI İÇİN ÇALIŞIYORUM”

MUĞLA’YA BODRUMLU BİR KADIN VEKİL YAKIŞIR

 

Hızla yaklaşan 24 Haziran seçimleri için Türkiye’de nefesler tutulmuşken, Bodrum’dan  Cumhuriyet Halk Partisi üyesi aday adayı olan Av. Emine Yenilmez Aydemir, gençlerin sesi olmak ve Cumhuriyetimize sahip çıkmak için kolları sıvadı.

Bodrum’da 1981 yılında doğan Av. Emine Yenilmez Aydemir, siyasete atılma nedenlerini ve kendisini şu şekilde anlatıyor;

1981 yılında Bodrum’da doğdum. İlk ve ortaöğretimimi Bodrum’da tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden lisans derecemi aldım. 2003 yılında Muğla Barosu’na bağlı olarak gerçekleştirdiğim stajımın ardından, Bodrum’da serbest avukatlık yapmaya başladım. 2014-2016 yılları arasında Muğla Barosu’nda Kadın ve Çocuk Haklarından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptım. Bu süreçte kadınlarımız ve çocuklarımızla ilgili davaları Baromuz adına yakından takip ettim, onların esenliği için her türlü sorumluluğu üstlendim.

CHP’ye ve Atatürk’e olan sevgim ve bağlılığım, bana ailemden miras kalmış bir hazinedir. Bilhassa CHP Bodrum İlçe Başkanlığı görevinde de bulunmuş amcam Ali Yenilmez’in bunda payı çok büyüktür. Mustafa Kemal’in kahramanlık hikâyeleriyle geçen çocukluğumdan bugüne, her zaman doğrunun ve haklının yanında olmaya yemin ettim.

Üniversiteden mezun olup, avukat olduktan hemen sonra, ülkem ve insanları için elimi taşın altına koymam gerektiğinin bilinciyle, partim Cumhuriyet Halk Partisi’ne üye oldum. Ailemin bana öğrettiği gibi, eğer yönetenlerden memnun değilsek, onlardan daha fazla çalışmalıyız diyerek partinin hangi kademesinde ihtiyaç varsa, orada görev aldım. Büyük görev, küçük görev ayrımı yapmadım, parti için bir çakıl taşını yerinden oynatmanın bile ne kadar önemli olduğunun her zaman farkında oldum.

Bu bilinç ve tutkuyla üyesi olduğum Cumhuriyet Halk Partisi’nden 2014 yerel seçimlerinde Bodrum Belediyesi meclis üyesi adayı oldum. 2015-2017 döneminde CHP Bodrum İlçe Örgütün’de Seçim ve Hukuk İşlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptım. Seçimlerde İlçe Seçim Kurulu üyeliğinde bulundum. Aynı dönem içerisinde partimizin Çevre Komisyonu’nda da yer alarak, Yalıkavak’taki RES yapımı ve Ortakent’e külliye yapılmasına karşı eylemlerde bulunduk, açılan davaları takip ettik. Yine Partimizi temsilen Kent Konseyi Kadın Meclisinde başkan yardımcılığı görevini üstlendim..

CHP Bodrum İlçe Örgütünde yönetim kurulu üyeliği sona erdikten sonra  Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘önümüzdeki genel ve yerel seçimlerde aday olma düşüncesi olanların  il ve ilçe kongrelerinde görev almamaları’ talimatı üzerine, İlçe Kongremizde her iki aday tarafından teklif almama rağmen aday olmadım.

CHP Bodrum İlçe Örgütü’nün halen Çevre Komisyonu üyesi olarak aktif görev yapıyorum. Bu çerçevede Gökova Körfezi’nin SİT vasfının değiştirilmesinin çevreye ve turizme vereceği zararları önlemek adına çalışmalar yapıyorum. AKP döneminde başlayan doğanın talan edilmesi uygulamalarına, üç kuruş rant için doğanın geri dönülemez bir şekilde tahrip edilmesine karşı denizin, toprağın, ağacın yanında durdum.

Evliyim ve Hüseyin Mert ile Ali Erim isimlerinde iki çocuk sahibiyim. 2013 yılında ilk çocuğuma hamileyken, ülkenin kötüye gidişatı, müstakbel bir anne adayı olarak beni oldukça endişelendiriyordu. Ancak tam da o yıl milyonlarca gencin Gezi Parkı’na yapılan saldırının ardından sokaklara çıkması, ülkeyi aydınlatması, geleceğine sahip çıkması beni daha da cesaretlendirdi. 18 yaşında gençler bize yılmamak gerektiğini, umutlarımızı büyütmemiz gerektiğini gösterdi. Bu daha başlangıçtı nasıl olsa. İleride çocuklarımın bana “anne o karanlık dönemde ne yaptın” sorusuna layığıyla cevap verebilmem için mücadeleye devam etmeliydim. O gün verdiğim sözü bugün de unutmadım.

İdeallerim uğruna verdiğim mücadeleyi Mecliste büyütmek, ülkem ve memleketim için daha fazla çalışmak için kolları sıvıyorum. Bir kadın olarak bir adım öne çıkıyorum. Çünkü kadın hayatın yarısıdır. Erkekler kadar yönetimde söz sahibi olmalıdır. CHP kadınların her zaman özgürce siyaset yapabileceği nadir partilerden birisidir. Siyaseti erkek egemen kalıplardan kurtarmak, kadına yönelik şiddeti her alanda mahkum etmek, çocuk istismarının kökünü kazımak, doğamızı hak ettiği şekilde muhafaza etmek, Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyetimizi sonsuz dek yaşatmak, aydınlık ve çağdaş bir Türkiye’nin kurulması ve bu mirasın genç ellere emanet edilmesi mücadelesi adına partim CHP’den Muğla Milletvekili aday adayıyım.”

ankara escort bayan

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.