Anasayfa » Politika » CHP’Lİ MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI ACAR “İNSAN YERİNE KONULMADIĞIMIZI HİSSEDİYORUM”

CHP’Lİ MARMARİS BELEDİYE BAŞKANI ACAR “İNSAN YERİNE KONULMADIĞIMIZI HİSSEDİYORUM”

Eski CHP İl Başkanı Mürsel Alban’ın tekrar il başkanı seçildiği  CHP Muğla İl Kongresi’ne Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar ve Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon‘un Büyükşehir Belediyesi ile aralarında iletişimsizlik sorunu yaşandığı iddiaları damga vururken, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün iddiaları cevaplandırdı. Başkan Gürün her iddianın bir cevabının bulunduğunu belirtirken, hedef olarak Büyükşehir Belediyesinin icraatlarının hedef alındığını ve hepsinin bir cevabının olduğunu açıkladı.

ali acarACAR: “İLETİŞİMSİZLİK SORUNU BİR AN ÖNCE ÇÖZÜLMELİ”

CHP’li Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar, Büyükşehir yasasından sonra Büyükşehir Belediyesi ile bir iletişimsizlik sorunu yaşadıklarını belirtti. Acar, “Şu anda Marmaris hepimizin iftihar ettiği, sadece Türkiye‘de değil, dünyada örnek gösterilen gerçekten hem kentleşme, hem de cazibe merkezi olması kent yaşayanının çağdaş bir Avrupa kenti gibi his alması, bir yanda da turizmde de çıtanın yükselmesi ile ilgili damgayı vurduk. Canımıza kastedildi, adamımız vuruldu, mezarlıkta yumruk yedik. Marmaris belediye başkanı olarak dünyanın tapusunu verseler bu eziyeti Ali Acar gibi birisini bir dakika o koltukta oturma eziyetini kimse çektiremez. Ne zaman ki Büyükşehir yasası çıktı, kolumuz kanadımız kırıldı. Acitasyon yapmak, hakaret etmek gibi kesinlikle bir düşüncem yok. Ama biraz da gerçeklere kulak vermek gibi gerçekleri sizlerle paylaşmak istiyorum. Kendi aramızdaki danışma kurulu toplantılarında çok daha istekli ve farklı ölçülerde konuşmalar yapabiliriz ama sokakta her şey konuşuluyor. Sokakta her şey biliniyor. Korkunun ecele faydası yok. Sorunu kim çözecek, bizler çözeceğiz. Eğer bir hata varsa Ali Acar‘da, Ali Acar‘ın kulaklarını birisi çekmesi lazım. Bir sıkıntı var. Sen olmuşsun ben olmuşum önemli değil. Farklı noktalara gidiyoruz. Sıkıntı Büyükşehir yasası ile birlikte iletişimsizlik. Marmaris Belediye Başkanını elinin tersi ile bir kenara itip de bürokratlar veya oradaki bir iki kişi ile muhatap olup da, hiçbir şeyden haberimiz olmadan kendi bölgemdeki kararlar, idare ve planlama ile ilgili hiçbir şeyden haberimizin olmaması, bırakın yöneticileri seçilmiş olan hiçbir bürokratın bizi ziyaret etmemesi, ulaşım, planlama, itfaiye gibi konulardan kesinlikle bilgi sahibi değiliz. İnsan yerine konulmadığımızı hissediyorum. Bunu 1,5 yıldır genele merkezimize, partimize iletiyoruz. Bunun bir an önce çözülmesi lazım. Bakınız AKP son genel seçimlerden sonra taktik değiştirip bizim gibi turizm bölgelerine yatırımları yağdıracaklar. Birlik ve beraberlik içerisinde bu gücümüzü ortaya koyamaz isek, inanın yarın önümüzdeki seçimlerde çok geç kalmış oluruz. AKP‘yi çok hafife almamak lazım. Onlar da geliyorlar, ellerinde güçleri var. Bunun bir an önce oturulup medeni insanlar gibi konuşup çözülmesi gerekir. Ciddi sorunlarımızın olduğunu, bunların çözülemeyecek sorunlar olmadığını hatırlatmak istedim” dedi.

 

“ŞIH UÇMAZ, MÜRİT UÇURUR”

Marmaris ve Bodrum Belediyelerinin Büyükşehir Belediyesi ile iletişim sorunu yaşandığı iddialarını değerlendiren Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, “Biraz önce konuşan arkadaşlar ile hep birlikteyiz. Ağabey kardeş ilişkilerimiz var. Dinlerken, dışarıdan birisi baktığında Büyükşehir Belediye Başkanlığını kazanmamış, 9 ilçe belediye başkanlığını kazanmamış ve seçimlerde de çok önemli bir başarısızlığın altına imza atmış, bir il kongresinde yapılan eleştiriler, emeğe saygı diyen bizler için hiç de doğru bir davranış şekli değil. CHP’li büyükşehir Belediyeleri arasında en yüksek oyu alan il Muğla. Sizler aldınız, sizler sayesinde oldu bunlar. Bu emeği görmeyip sanki biz perişanları oynuyoruz, çok büyük bir başarısızlığımız var, bunları konuşur gibi yaparsak, gerçekten buna emek veren insanlara karşı biraz haksızlık yapmış oluruz. Hedef olarak baktığınızda Büyükşehir’i hedef alan ve icraatlarını hedef alan konuşmalar oldu. Bunların hepsinin gerekli olan cevabı var, veririm. Ama burası bir il başkanlığı seçimi. Bununla ilgili benim de inanın söyleyecek çok sözüm var. Benim ağzımdan hiçbir belediye başkanımı veya üst yönetimi eleştirdiğimi duyan var mı? Yok. Çünkü ben kendi partili belediye başkanımı, yöneticimi, milletvekilimi eleştirerek o ulaşmak istediğim ütopyaya ulaşamam. Büyükşehir Belediyesi olarak yeni kurulan Büyükşehir Belediyeleri arasında en hızlı birimlerini oluşturan Büyükşehir Belediyesiyiz. Bütün Belediye başkanlarımız ile önümüzdeki üç yılda çok büyük ve önemli hizmetlerin altına imza atarak üç yılın sonunda biz hiç birinizin başını öne eğdirmeyeceğiz. Beraber yapmalıyız. Şıh uçmaz, mürit uçurur” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.