Anasayfa » Güncel » CİNAYET ZANLISININ İTİRAFLARI DEVAM EDİYOR

CİNAYET ZANLISININ İTİRAFLARI DEVAM EDİYOR

İş adamı Ali Özdemir’in, Çamkoru Sitesi yakınlarındaki ormanlık alanda başından vurulmuş olarak cesedinin bulunarak, morga kaldırılmasının ardından detaylar birer birer ortaya çıkmaya başladı. 

9 gün önce ortadan kaybolduktan sonra, Ali Özdemir’in arkadaşı  M.Ö’nün cesedin Göktepe mevkisindeki makilikte olduğunu bildirmesi üzerine, Bodrum Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimatı ile emniyet ekipleri harekete geçerek, söz konusu makilik ve çalılık alanda Özdemir’in cesedini üzeri naylonla örtülü halde bulmuşlardı.

İş adamının cesedi, ilk incelemelerin ardından Bodrum Devlet Hastanesi morguna kaldırılmış, yapılan ön otopside başından tabancayla vurulduğu tespit edilerek, kesin ölüm nedeninin belirlenmesi için Muğla Adli Tıp Kurumuna gönderilmişti.

Polis ekipleri, olayla ilgili Özdemir’in yakın arkadaşı M.Ö. ile eşi T.Ö, kayınpederi A.S. ve baldızı K.S’yi gözaltına aldı.

Öte yandan suç aleti tabancanın Bitez Adaboğazı mevkisinde denize atıldığı bilgisine ulaşan Bodrum Emniyet Müdürlüğü, delilin bulunması için Muğla Emniyet Müdürlüğünden dalgıç ekibi talep etti.

Bunun üzerine olay yerine gönderilen Muğla Emniyet Müdürlüğü Sualtı Arama Timinde görevli dalgıçlar, tabancayı bulmak için çalışma başlattı. Sahil Güvenlik ekiplerinin de desteğiyle gece saatlerine kadar süren arama çalışmalarında dalgıç polisler denizden 2 cep telefonu çıkardı.

Telefonların kime ait olduğunun inceleme sonucunda ortaya çıkacağı belirtilirken, havanın kararması üzerine çalışmalara yarına kadar ara verildi.

YAKINLARI HASTANEYE KOŞTU 

Ali Özdemir’i öldürdüğünü itiraf eden katil zanlısının, en son gece birlikte olduğu ve evinde kaldığı, en yakın arkadaşlarından biri olan M.Ö. olduğu öğrenildi. M.Ö.’nün olaydan sonra eşinin babası ile birlikte cesedi bıraktıkları yere götürdüklerini söylediği ifade edildi.

M.Ö. olayın ardından 11 Ocak perşembe akşamı evinde intihar teşebbüsünde bulunmuş, Bodrum Devlet Hastanesi’ne kaldırılarak 2 gün tedavi edildikten sonra önceki gün taburcu edilmişti. M.Ö. taburcu edildikten sonra polise ifade vermişti.
Herkesi şaşkına çeviren kayıp olayının ardından çıkan cinayet ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı’nın soruşturması devam ediyor. Özdemir’in cesedinin bulunduğunu öğrenen yakınları da hastaneye koştu. Özdemir’in yakınları, hastanede gözyaşlarını tutamadı.

Cumhuriyet Savcısı’na giderek cinayeti işlediğini itiraf ettiği öğrenilen M.Ö.’nün cesedin yerini göstermesiyle çözülen olayın ardından katil zanlısının verdiği ifadeler doğrultusunda kayınpederi, eşi ve baldızının da gözaltına alındığı öğrenildi. M.Ö.’nün kayınpederi A.S., eşi T.Ö ve baldızı K.S’nin sorgusu devam ediyor.

Ali Özdemir’i öldürdükten sonra pasaportunu yaktıklarını, cep telefonu ve cinayette kullanılan silahı Bitez Limanına 150-200 metre uzaklıkta, Akvaryum koyuna giden yol üzerinden denize attıklarını söyleyen M.Ö.’nün beyanları doğrultusunda, Marmaris’ten gelen 3 kişilik dalgıç ekibi deniz dibinde arama yapmaya devam etti.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.