Anasayfa » Politika » “CİZRE YANARKEN BODRUM’DAKİ MUTLU OLABİLİR Mİ?”

“CİZRE YANARKEN BODRUM’DAKİ MUTLU OLABİLİR Mİ?”

“Batı’da yaşayan kardeşim Cizre‘ye karşı sussak, yollarda olmasak inanın ki bu ateş her tarafı yakar. Cizre yanarken Bodrum‘daki mutlu olabilir mi? İstanbul‘daki, Edirne‘deki Cizre‘ye sessiz kalırsa nasıl kardeşiz diyeceğiz.” diyen HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, İdil’de yaptığı basın toplantısında “”Bütün çabalarımız demokratik siyaset çerçevesinde çözüm olmak. Barış bizim için bir slogandan çok ötedir. Çok büyük bedellere rağmen barıştan vazgeçmedik.” dedi.

HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş iki gün önce bakanlar ve HDP’li vekillerle birlikte Cizre‘ye doğru yola çıktı ancak heyete izin verilmediği için İdil’e geri döndü. Demirtaş, HDP grup toplantısını bugün İdil’de yaptığı grup toplantısında “Batı’da yaşayan kardeşim Cizre‘ye karşı sussak, yollarda olmasak inanın ki bu ateş her tarafı yakar. Cizre yanarken Bodrum‘daki mutlu olabilir mi? İstanbul‘daki, Edirne‘deki Cizre‘ye sessiz kalırsa nasıl kardeşiz diyeceğiz.” dedi.

İşte Demirtaş’ın açıklamalarından satır başları:

“Bütün çabalarımız demokratik siyaset çerçevesinde çözüm olmak. Barış bizim için bir slogandan çok ötedir. Çok büyük bedellere rağmen barıştan vazgeçmedik.

Beraber yaşanlar bir akşam komşusuna saldırır oldu. Sırf Allah onları Kürt yarattı diye saldırıya uğradılar. İşte bu ırkçılıktır. Bunun terör karşıtlığıyla alakası yoktur.

“PARTİMİZE 400 SALDIRI OLDU BİR TEK BANA SORUŞTURMA AÇILDI”

Mevsimlik işçilere Kürtlere partimize ırkçı saldırı yapıldı. Bu dünyanın her yerinde faşizmdir. Başbakan Cumhurbaşkanı 2 gün izledi.

AKP talimatı, MİT organizasyonunda partimize 400 ırkçı saldırı yapıldı. Çok şükür, bütün bu olanlardan sonra bir kişiye soruşturma açıldı. Kime? Bana. TCK’nın bir maddesini hatırlattım diye bana soruşturma açıldı.

_17-640x360“BU ATEŞ HER YERİ YAKAR! CİZRE YANARKEN BODRUM MUTLU OLABİLİR Mİ?”

Batı’da yaşayan kardeşim Cizre‘ye karşı sussak, yollarda olmasak inanın ki bu ateş her tarafı yakar. Cizre yanarken Bodrum‘daki mutlu olabilir mi? İstanbul‘daki, Edirne‘deki Cizre‘ye sessiz kalırsa nasıl kardeşiz diyeceğiz.

“ELLER TETİKTEN ÇEKİLMELİ”

‘Bedeli ne olursa olsun canımızla öderiz’ diyenler şimdi nerede? ‘Bedenimizi taşın altına koyduk.’ diyenler nerede. Barış böyle aranır diyoruz. Sorunlarımızı diyalog yoluyla çözme duruşumuzdan vazgeçmedik. Gelin beraber önce bu kanı durduralım. Çiller’den daha sert politikalara sarıldınız. Silahla barışa ulaşılır mı? Silah er geç devre dışı kalır. Eller tetikten mutlaka çekilmeli.

cizre-14-ocak-660x330_0“BU SAVAŞ YÜZ YIL DA SÜRSE KAZANAN OLMAYACAK”

Yüz yıl daha bu savaş sürse PKK orada PKK olarak kalacak, Türkiye Cumhuriyet, ordu orada kalacak. Yenme, yenilgi yok, kazanan olmayacak. Olan tabutlarda taşıdığımız gencecik bedenlere olacak. 100 yıl sürse de yine müzakere süreci başlayacak. Masadan kaçmak, masayı devirmek erdem değildir”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.