Anasayfa » Güncel » COŞKULU FENER ALAYI

COŞKULU FENER ALAYI

19 Mayıs Atatürk‘ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinlikleri kapsamında fener alayı düzenlendi. Neyzen Tevfik Cadesi’nde başlayan yürüyüş Belediye Meydanı’nda sona erdi.Etkinliğe katılanlar ellerindeki Türk bayrakları ve meşaleler ile marşlar söyleyerek yürüdü.

Neyzen Tevfik Caddesi boyunca Belediye Meydanı’na kadar uzanan fener alayına, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, eşi Hülya Kocadon ve kızı İpek Kocadon ile birlikte katıldı. Etkinliğe binlerce vatandaşın yanı sıra Bodrum Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve çeşitli sivil toplum kuruluşu üyeleri katıldı.

Fener alayı için önce marinada toplanan kalabalık, bando eşliğinde yürüyüşe başladı. Bodrum Motosiklet Kulübü ve Bodrum Vosvos Derneği üyeleri de bayraklarla fener alayına katılarak etkinliğe ayrı bir renk kattı. Ardından ise Belediye Meydanı’na geçildi.

Başkan Mehmet Kocadon, Bodrum Belediye Meydanı’ndaki  “Barış ve Gençlik Meşalesi”ni yakmasının ardından yaptığı konuşmada,  ”Bodrum yarımadasının güzel insanları, aydınlık insanları. Bugün, burada, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı’nı coşkuyla, birlik ve beraberlikle, kardeşçe kutluyoruz. Bu gördüğünüz birlik, beraberlik ve sevgi seli kardeşlik seli; bu güzel ülkeme, bu güzel yurduma örnek olur inşallah. Güzel ülkemin her yerinden gelen insanları; bugün burada gösterdiğiniz birlik, beraberlik ve vatan sevgisi inşallah bu güzel ülkeme örnek olur ve sevgi seli gibi ülkeme yayılır. Bu duyarlılığınızdan dolayı sizleri kutluyorum. ‘Yurtta Sulh Cihanda Sulh’ diyen ulu önderimizi rahmetle anıyorum.” dedi.

19 mayıs.jpg219 mayıs.jpg2.jpg3.jpg419 mayıs.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5

mehmet tosun

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.