Anasayfa » Güncel » CÜBBELİLER İÇİN DİYANET İŞLERİ “HİÇ KİMSEYE, HİÇBİR İZİN VERİLMEMİŞTİR”

CÜBBELİLER İÇİN DİYANET İŞLERİ “HİÇ KİMSEYE, HİÇBİR İZİN VERİLMEMİŞTİR”

Yarımada’nın çeşitli yerlerinde vatandaşlara namaza gitmeleri için “tebliğ vaazi”nde bulunan ve “diyanetten izinli” olduklarını söyleyen cübbeli kişiler için, Bodrum Diyanet İşleri’nden cevap geldi. 

Hürriye Gazetesi yazarı Selahattin Duman’ın yazısı ile başlayan ve “Yalıkavak’ta neler oluyor” haberimizle devam eden süreçte, Bodrum Kaymakamlığı ve Emniyet Müdürlüğü ile yaptığımız görüşmelere yer verdik. Her iki kurumdan da  “devletten izin diye birşey yoktur. Ancak vatandaşlarımızdan da böyle bir baskı yapıldığına dair, şikayet de gelmedi” şeklinde yanıt almıştık.

Bu kez de Turgutreis’te Yalı Camii’ne gelen bazı vatandaşlara “tebliğ vaazı” veren cübbeli kişilerin kendilerini  “Mescid-i Selam Cemaati” olarak tanıttıkları, 25.11.2016 tarihli Muğla Şehir Gazetesi’nde haberinde yer aldı. Aynı kişilerin bu kez “diyanetten izinliyiz” söylemleri üzerine, Bodrum Müftülüğü’nün görüşlerine başvurduk. Yetkililerin verdiği yanıt “bahse konu kişilerle ilgili bilgiler bize de geldi. Yarımada’daki bütün camilerde ve ilgili birimlerdeki personelimizi uyardık. Böyle bir izin olmadığı gibi, personelimizin dışında hiçbir kimsenin cemaate böyle bir tebliğde bulunamayacağını ve buna izin vermemelerini bildirdik.” şeklinde oldu.

 

Paylaş

Bir yorum

  1. Bılıp bılmeden konusuyonuz cahıllrr

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.