Anasayfa » Politika » “CUMHURBAŞKANIMIZIN ONUR VE SAYGINLIĞINA YÖNELİK AĞIR İFADELER”

“CUMHURBAŞKANIMIZIN ONUR VE SAYGINLIĞINA YÖNELİK AĞIR İFADELER”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 16.01.2016 tarihinde yapılan parti kurultaylarında ve 19.01.2016 tarihinde TBMM grup toplantısında yaptığı açıklamalar için, AK Parti Muğla İl Başkanı  İhsan Küreci suç duyurusunda bulundu.

Ak Parti Muğla İl Örgütü, CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında söylediği sözlerle ilgili olarak, Muğla Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunma kararı aldı.

Ak Parti İl Başkanı İhsan Küreci, İlçe Başkanı Erdoğan Erol, Ak Parti Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Gültekin Akça ve partililerin katıldığı açıklamada, Kemal Kılıçdaroğlu hakkında neden suç duyurusunda bulunduklarını anlatan İl Başkanı İhsan Küreci, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu 16 Ocak tarihinde yapılan parti kurultayında ve 19 Ocak tarihinde partisinin TBMM grup toplantısında yaptığı açıklamalar ortadadır. Ayrıca sosyal medya üzerinde kendi hesabından yaptığı paylaşımlarla Türkiye haklarına saldırı kastıyla hakarette bulunmuş ve Sayın Cumhurbaşkanımızın onur ve saygınlığına yönelik ağır ifadeler kullanmıştır. Halkın oylarıyla seçilmiş, üstelik yüzde 52 gibi bir oy oranıyla bizzat milletin takdiriyle göreve getirilmiş olan Sayın Cumhurbaşkanımıza akla mantığa sığmayacak şekilde diktatör demek, siyasi ahlak bir tarafa, hiçbir ahlaki değere sığmayacak söylemlerde bulunmak, adeta çamur at tutmazsa izi kalsın anlayışıyla hareket etmenin en güzel örneğidir. Bizler bugün bir hukuk devletinde bu derece haddi aşan sözlerin karşılıksız kalmaması gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.