Anasayfa » Politika » “CUMHURBAŞKANI’NA HAKARET ETTİ”

“CUMHURBAŞKANI’NA HAKARET ETTİ”

Bodrum AK Parti İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, Bodrum AK Parti Yönetim Kurulu üyeleri ve Bodrum AK Parti İlçe Teşkilatı mensupları Bodrum Adliyesi’ne giderek CHP Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. 

Bodrum Adliyesi Sarayı önünde açıklama yapan Bodrum ilçe Başkanı Çiğdem Demiralp, Kılıçdaroğlu’nun 35. Olağan Genel Kurultayı’nda, CHP Grup Toplantısı’nda yaptığı konuşmalarda ve Twitter hesabından yaptığı paylaşımlarda Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsiyet haklarına saldırı kastıyla ağır hakaretlerde bulunduğunu söyledi.

Demiralp, Savcılığa ifade vermesinin ardından yaptığı açıklamada, “Yapılan hakaretler sadece %52 oyla seçilen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı değil kendisine oy vermiş milyonlarca kişiyi de rahatsız etmektedir. Yaptığı bu hakaretler ve eleştirilerle ifade özgürlüğünün sınırlarını aşan Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından da Cumhurbaşkanımıza hakaret etmeye devam ederek onu, ‘Diktatörlükle, diktatör bozuntusu olmakla, şeref ve namus kavramını ayaklar altına almakla, şeref ve namus kavramını bilmemekle, sonuç olarak namussuz ve şerefsiz olmakla’ itham etmiştir. Bu sebeple Türk Ceza Kanunu’nun 299. Maddesinde hükmü bulunan ‘Cumhurbaşkanına hakaret’ suçunu işleyen Kemal Kılıçdaroğlu hakkında Bodrum Adliyesi’ne gelerek, Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduk. Cumhurbaşkanımız milli bilincin ve şuurun ifadesidir. Asla yalnız değildir ve bu yürüyüşte asla yalnız yürümeyecektir. Bizler ona yönelten saldırıların aslında bizlere yapıldığının bilincindeyiz ve onunla beraber yürümeye devam edeceğiz” dedi.

Demiralp’in açıklamasının ardından yaklaşık 70 partili de bireysel olarak suç duyurusunda bulundu.

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.