Anasayfa » Kültür - Sanat » CUMHURİYET KONSERİ TURGUTREİS’DE

CUMHURİYET KONSERİ TURGUTREİS’DE

Bodrum Kent Konseyi Turgutreis Mahalle Meclisi Atatürk Meydanı’nda, 29 Ekim’de Bodrum Oda Orkestrası ile Tobav Çoksesli Korosunun da yer aldığı konsere ev sahipliği yapıyor.

Turgutreis’li sanatçı Numan Pekdemir’in Sanat Koordinatörlüğünde,Şef Nesrin Bayramoğulları yönetiminde ve Altuğ Dilmaç’ın solist olarak katılacağı konser, saat 19.00 da düzenlenen fener alayı sonunda Turgutreis Atatürk meydanında ve saat 20.00 de başlayacak.Konser halka açık olacak..

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğünün katkıları, ve Turgutreis Mahalle Meclisi grubunun ev sahipliğinde ayrıca Bodrum Belediyesi ve  sanat dostu sponsorların destekleriyle düzenlenen konserde Bodrum Oda Orkestrası ve Tobav çoksesli korosu da yer alacak. Numan Pekdemir’in sanat koordinatörlüğündeki konseri Nesrin Bayramoğulları yönetecek Altuğ Dilmaç solist olarak katılacak. Konserde konzertmeister Sema Korkut koro şefi ise Nural Altar.

Konsere; Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü,Muğla Büyükşehir Belediyesi,Bodrum Belediyesi ve bazı kişi ve kuruluşlar destek veriyor. Konserde Rossini, Brahms, Kodallı, Bizet,Sun gibi bestecilerin eserlerinin yanında Altuğ Dilmaç, klasik ve yerel müzik örneklerini sesledirecek. Orhan Şaik Gökyay; Nazım Hikmet ve Mehmet Akif Ersoy’un şiirlerinden bölümler okuyacak. Orkestra ve koro daha sonra İzmir Marşı, Karadeniz marşı, Vatan marşı, Ellinci yıl marşı, Onuncu yıl marşı gibi marşları konsere katılanlarla birlikte seslendiriyor.

konser

 

Turgutreis Mahalle Meclisi Başkanı Nergiz Karatoprak konserle ilgili “Turgutreis mahalle Meclisi olarak bu Cumhuriyet konserini aylar önce hemşerimiz Numan Pekdemirle konuştuk ve planladık. Atatürk Meydanı geniş. Tüm halkımızı bayraklarıyla bekliyoruz. Marşlarımızı hep birlikte söylemek istiyoruz.Buna ihtiyacımız var. Konser için Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğüne, başta hemşerimiz Numan Pekdemir olmak üzere değerli sanatçılarımıza, Bodrum Belediyesine ve bize katkı veren tüm kişi ve kuruluşlara  teşekkür ediyorum’’ dedi.

Konserin Sanat Koordinatörü ve aynı zamandaTurgutreisli olan İzmir Devlet Senfoni Orkestrasından emekli sanatçı Numan Pekdemir’in konserle ilgili düşünceleri ise şöyle:

numan-pekdemir

‘’29 Ekim Cumhuriyetin ilanıyla birlikte biz ülkemizin tapusunu aldık. Bu tapuyu kimse bize vermedi aksine şehit kanlarıyla kazandık. Halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum. Bu konseri çok önceden projelendirdik.Konseri sağolsunlar Turgutreis Mahalle Meclisimiz üstlendi. Başkanımız ve hemşerimiz Sayın Nergiz Karatoprak’a ve değerli arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Konser için gerekli çalışmalarımızı tamamladık.Ümit ediyorum Turgutreisli hemşerilerimiz ve gelen konuklar unutamıyacakları bir konser izleyecekler.Ayrıca Turgutreis’ten yetişen bir sanatçı olarak doğduğum köyde Cumhuriyet konseri yapmayı ve bu konserde çalacak olmanın gururunu yaşamaktayım.Tüm halkımızı bekliyoruz.Bayrağını alan Atatürk meydanına koşsun.Konser günü hava açık ve yağışsız.Bu konserin gerçekleşmesinde destek veren başta; Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğümüze,katılan sanatçılarımıza,Turgutreis Mahalle meclisi grubumuza, Muğla Büyükşehir Belediyesine,Bodrum Belediyesine, bize yardımcı olan kişi ve kuruluşlara ve her konserde bizi yalnız bırakmayan halkımıza da teşekkürlerimi sunuyorum’’.

 Konsere destek veren kişi ve kuruluşlar:

Gratis, Aegean Pearl Suits Hotel,Kortan Otel,  D-Marin Turgutreis,Ersin Uslu,Ziya Nazik,Gülsen Karatoprak, Murat Nadir AŞ, Abdullah Yılmaz, Alim Şaşmaz, Zeynep Engin, Timur Kabaklarlı, Cahide Mermer, Arif Vidinli, Metin Çıngıloğlu, Turgutreis Mado,Çalıkoğlu,Doruk Kuruyemiş,Hasan Gürak,Özveren AŞ,Sünger Pizza,Turgutreis Beton,Foto Cavit..

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.