Anasayfa » Çevre » DEĞİRMENBURNU’NA “YELKEN KLUBÜ-SU SPORLARI-YAT YANAŞMA İSKELESİ ”..ÇED SÜRECİ BAŞLADI BİLE

DEĞİRMENBURNU’NA “YELKEN KLUBÜ-SU SPORLARI-YAT YANAŞMA İSKELESİ ”..ÇED SÜRECİ BAŞLADI BİLE

Değirmenburnu Mevkii, Haremtan Koyu’na Atik Mücevherat Ltd. Şirketi tarafından “yelken klubü-su sporları-yat yanaşma iskelesi ” için yapılan ÇED başvuru projesi uygun bulunup, Muğla Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü tarafından ÇED süreci başlatıldı.

 

kadri-amrağ-620x194Değirmenburnu Mevkii, Haremtan Koyu’na “yelken klubü-su sporları-yat yanaşma iskelesi ” projesi için Muğla Çevre Şehircilik İl Müdürlüğü’ne yapılan ilk başvuruyu gündeme getirmiş ve aynı bölgede Emrağ İnşaat tarafından yapılan inşaatlar nedeni ile, kamuoyunda bu projenin de onlarla  ilişkilendirilmesi üzerine,  Emrağ İnşaat’ın sahibi, AK Parti Muğla İl Disiplin Kurulu üyesi Kadri Emrağ’ya sormuştuk. Amrağ , özetle  “orası 1990ların sonlarında rasgele doldurulmuş bir dolgu alanıdır ve oraya yat yanaşma iskelesinin yapılması teknik olarak mümkün değildir. Kaldı ki, yine o koy, o mevkii deniz araçlarının transit geçiş yoludur. O nedenle de yanaşma iskelesi yapılamaz. İncelediğim kadarı ile de, sadece bu proje çalışması için kiralanmış. Yani, projenin ve ÇED raporunun onaylanacağını hiç sanmıyorum. Bırakın bu projeye dahlimi, önce ben karşı dururum böyle bir yapılanmanın karşısında” şeklinde cevap vermişti. Projenin onaylanarak, ÇED sürecinin başladığını kendisine hatırlatmamız üzerine ise  Amrağ “Anlayabilmiş değilim. Hala sözlerimin arkasındayım. Orada bulunan gerek arazi sahipleri, gerekse diğer işletmeciler de benimle aynı görüşte. Bu yanlış projenin hayata geçmemesi için gerekli girişimlerde bulunarak, elimizden geleni yapacağız” dedi.

Muğla Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü 25 Şubat tarihli duyurusu:

MUĞLA ili BODRUM, ilçesi ESKİÇEŞME MAHALLESİ DEĞİRMENBURNU mevkiindeki ATİK MÜCEVHERAT GIDA İNŞAAT TEKSTİL TURİZM ELEKTRONİK MOBİLYA VE PETROL ÜRÜNLERİ SAN. TİC. VE LTD. ŞTİ. tarafıdan yapılması planlanan YELKEN KLÜBÜ, SU SPORLARI VE YAT YANAŞMA İSKELESİ projesi ile ilgili olarak MUĞLA Valiliğimize sunulan dosyayı PTD Dosyası Çevresel Etki Değerlendirmesi Yönetmeliği’nin 17. maddesi doğrultusunda incelenmiş ve uygun bulunmuş olup, projeye ilişkin ÇED Süreci başlamıştır.İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.

Başlık Sayfası:

Proje Sahibinin Adı : ATİK MÜCEVHERAT GIDA İNŞAAT TEKSTİL TURİZM

ELEKTRONİK MOBİLYA VE PETROL ÜRÜNLERİ SAN. TİC. VE LTD. ŞTİ.

Adresi : Eskiçeşme Mahallesi Haremtan Sokak No:2 Bodrum / MUĞLA

Telefon, GSM ve Faks Numarası : Tel : +90 507 430 23 87 Faks :–

e-posta : suvatmetin@gmail.com

Projenin Adı : YELKEN KLÜBÜ, SU SPORLARI VE YAT YANAŞMA İSKELESİ

Proje Bedeli : 9.000.000 TL (Dokuzmilyontürklirası)

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.