Anasayfa » Politika » DEMİRALP, TUTUKLU GAZETECİLER İÇİN “YARGILANIYORLARSA SUÇLARI VARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

DEMİRALP, TUTUKLU GAZETECİLER İÇİN “YARGILANIYORLARSA SUÇLARI VARDIR DİYE DÜŞÜNÜYORUM”

AK Parti Bodrum İlçe Başkanlığı, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeni ile, basın çalışanları ile kahvaltıda biraraya geldi.

Kızılağaç Mangalcı Restoran’da, AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp ev sahipliğinde gerçekleşen kahvaltıda, Bodrum’daki yerel basının sorunlarının yanı sıra, ulusal basından Can Dündar ve Erdem Gül’ün tutukluk halleri de gündeme geldi. Bir basın mensubunun konu hakkında ne düşünüyorsunuz sorusuna, Demiralp şu cevabı verdi:

“Düşünce özgürlüğüne elbette evet diyorum. Ama doğru haber özgürlüğüdür esas olan. Devleti, Türkiye’yi sıkıntıya sokacak haber yapmak özgürlük değildir. Eğer böyle haber yapılırsa, bunun bir karşılığı olmalıdır. Yargılanıyorlarsa, suçları vardır diye düşünüyorum. Durduk yerde kimse içeriye alınmaz. Tabii ki hukuki bir süreçtir. Kararı da o merciler verecek”

“GAZETELERDE YETERİNCE BİZE YER VERİLMİYOR”

gazeteciler

Demiralp’e yönetilen sorulardan biri de, gazeteciler ve sorunları ile ilgili görüşleri idi. Demiralp “çalışma koşullarınızın çok iyi olmadığını biliyorum. Teknolojinin bu kadar gelişmesine rağmen, birçoğunuzun hala ofisinin de olmadığını biliyorum. Marka olan Bodrum’a yakışmıyor tabii. Yazılı basına, gazetelere gelince; şöyle dolu dolu okunacak bir gazete göremiyorum. Ağırlıklı olarak reklamlar var. Bir de, AK Parti Bodrum olarak yeterince bizim haberlerimize yer verilmiyor. Haberimiz yapılıyor ama çok küçücük bir yer alıyor. Oysa ki sadece yatırım anlamında değil, yaptığımız birçok etkinlik ve çalışmamız var. Böyle bir şikayetim var”.

Çiğdem Demiralp daha sonra, Ankara’da Turizm Bakanı ile yaptıkları görüşmeleri özetledi. Bakanlığın tur operatörleri ile Avrupa’ya çıkartma yaparak ‘güvenilir bölge’ olduğumuzu anlatacaklarını ve şubat ayında da Muğla’da turizmcilerle biraraya geleceklerini anlattı.

 

Paylaş

Bir yorum

  1. Gunduz Koyunoglu

    Dusunce ozgurlugune inaniyormus ama, devleti, Turkiye’yi sikintiya sokacak haber olmamaliymis.Dogru haber olup olmadigindan cok kimleri rahatsiz edecegi onemli olacak demek ki. Yargilaniyorlarsa suclari var demekmis, yani yarginin sonucunu beklemeye gerek yok,mahkemeye sevk edildilerse sucludurlar diyor. Bu sahis bir siyasi partinin ilce baskani. Ulke sorunlarini merak edenlerin dikkatlerini,sorumluluk mevkilerine yandaslarin degil, ogorevi yapabilecek donanima sahip insanlarin getirilmesinin onemine cekmek isterim.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.