Anasayfa » Politika » “DEMOKRASİYE HER ZAMANKİNDEN FAZLA İHTİYAÇ DUYMAKTAYIZ” DİYEREK İSTİFA ETTİLER

“DEMOKRASİYE HER ZAMANKİNDEN FAZLA İHTİYAÇ DUYMAKTAYIZ” DİYEREK İSTİFA ETTİLER

Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum Belediye Meclisi üyeleri “Dokuz kişiden oluşan,mensubu olmaktan Onur,Gurur ve Şeref Duyduğumuz,Milliyetçi Hareket Partisi Üyeliğinden derin bir üzüntü içinde istifa ediyoruz. Bundan sonra  parti mensuplarımız ve Bodrumlu hemşehrilerimizden aldığımız Bodrum Belediyesi Meclisi üyeliği yetkisini, partimiz bu antidemokratik uygulamalarına son verip,parti içi demokrasiyi işletene kadar bağımsız olarak sürdüreceğiz.” diyerek, notere istifalarını dilekçelerini sundular.

MHP’nin Mustafa Paşalı, Süleyman Mazı, Hülya Aşkın, Remzi Güngör, Mazlum Ağan, Mustafa Dağdelen, Mahmut Özbelen, Erdinç Tekinkaya, Şakir Açıkgöz’den oluşan 9 kişilik Belediye Meclisi grubu, seçilmiş olarak görev yapan ilçe yönetiminin genel merkez tarafından görevden alınması nedeni ile  toplu olarak istifa ettiklerini açıkladılar.

DUYGUSAL ANLAR YAŞANDI

Meclis üyeleri bundan böyle görevlerini “bağımsız” olarak sürdürecekler.  Açıklamayı Bodrum Belediye Meclis Üyesi Süleyman Mazı okudu. Mazı  bildiriyi okurken, yer yer duraksayarak “”yıllardır içinde olduğum partimden derin bir üzüntü içinde istifa ediyorum”diyerek basın açıklamasını okumayı tamamladı. Açıklama şöyle:

Değerli Basın Mensupları,Saygı değer Bodrum Halkı ve Türk Milliyetçileri;

MHP MECLİS.jpg2

  • 01 Şubat 2015 tarihinde 46 oya karşılık 260 delegemizin oyunu ve desteğini alarak Bodrum İlçe Yönetim Kurulu üyeliğine seçilen arkadaşlarımızın  19 HAZİRAN 2016  Tarihinde yapılan Milliyetçi Hareket Partisi Olağan üstü tüzük kurultayında, SADECE DEMOKRASİ ve ÜLKÜCÜ İRADEYE SAYGI demesi nedeniyle, iki gün önce Genel Merkezimizden gelen bir faksla görevden alınmaları üzerine, Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum Belediyesi meclis üyeleri olarak,bu anti demokratik uygulamaya karşı aldığımız kararı, Parti tabanımızla, Bodrum ve Ülke  kamuoyu ile paylaşma gereği hasıl olmuştur.

 

  • Bizler, 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel yönetim seçimlerinde iki dönem Konacık Belde Belediye Başkanı olarak,çok başarılı işlere imza atmış, Bodrum ve Ülke kamuoyunun takdirini kazanmış, Sayın Mehmet TOSUN’un Bodrum belediye başkanı adayı olduğu süreçte, seçilen ve seçilemeyen meclis üyelerimiz,tüm partililerimiz,kadın kollarımız,genç ülkücü kardeşlerimiz ve Bodrumlu hemşerilerimizin destekleri ve verdikleri yetki ile  Bodrum Belediyesi Meclis üyeleri olarak seçilerek görev aldık. iki yılı aşkın bir süredir görev bilinci ve sorumluluğu içerisinde Bodrum yarımadasının ve Bodrumlu hemşerilerimizin yararına olan kararların yanında,yanlış bulduğumuz   kararların karşısında durarak hizmet etmeye çalışmaktayız, çalışmaya da devam edeceğiz.

 

  • Malumunuz olduğu üzere, Ülkemiz 2015 yılı içerisinde birincisi 07 Haziran 2015’te, diğeri de 01 Kasım 2015’te  olmak üzere iki genel seçim yaşadı.Partimizin son yapılan genel seçiminde iki milyon oy kaybetmesi ve TBMM’deki sandalye sayısının 80’den 40’ a düşmesi nedeniyle  tüm partililerimiz gibi bizlerde çok büyük bir üzüntü

 

  • 21 Mart 2015 tarihinde yapılan Büyük Kurultayımızda,Sayın Genel Başkanımız ve parti üst organlarımızı seçen üst kurul  delegelerimiz, parti tüzüğümüzün 63.maddesinin verdiği  yetkiye dayanarak olağan üstü kongre talebinde bulunmuşlardı.Bundan sonra işleyen süreç hepimizin malumudur.
  • Genel Başkanımız Sayın Dr.Devlet BAHÇELİ 10 Mayıs 2016 tarihinde  “ Yargıtay’ın vereceği karara saygılıyız” açıklaması yapmıştır. Yargıtay’ın verdiği kararla tüzük kurultayı yapılmasının, önünün açılması nedeniyle iki üst kurul delegemiz İlçe Başkanımız olan Sayın Mehmet TOSUN ve Sayın Asım BAŞARAN’ın,  İlçe yönetim kurulu üyeleri,meclis üyeleri ve eski İlçe Başkanlığı yapmış kanaat önderlerimizden oluşan yüze yakın partili arkadaşımızın katılımıyla yapılan,herkesin özgür ve demokratik şekilde iradesini beyan ettiği istişare toplantında, 19 Haziran 2016’da yapılacak olağanüstü tüzük kurultayına katılmaları yönünde ittifakla karar alınmıştır.Keza Sayın Genel Başkanımız 10 Temmuz 2016 tarihinde de olağanüstü kurultayın toplanması kararı aldıklarını   bu tarihte kamuoyuna deklare ederek açıklamıştır.

 

  • Parti tüzüğünün verdiği demokratik bir hakkı kullanan,yaşamını bu davaya adamış, emanet aldığı davayı Bodrumda göklere taşımış arkadaşlarımızın bu haklı talebi kabul göreceğine,maalesef  görevden alınmak olarak karşılık bulmuştur..

 

  • Ülkemizin olağanüstü günler geçirdiği,birlik ve beraberliğe her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğu bir süreci yaşamaktayız. Cumhuriyete, Hukuk Devleti ilkelerine,Anayasa,Yasalara,Parlamenter rejim ve Demokrasiye her zamankinden daha fazla ihtiyaç duymaktayız.

 

  • Sayın genel merkez yöneticilerimizin, ömrünü bu davaya adamış,Türk Milliyetçiliği ve Ülkücü hareketin neferi olarak her platformda hizmet etmeyi amaç edinmiş İlçe yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza reva gördüğü bu antidemokratik tavıra karşı koymak adına;

 

-Dokuz kişiden oluşan,mensubu olmaktan Onur,Gurur ve Şeref Duyduğumuz,Milliyetçi Hareket Partisi Üyeliğinden derin bir üzüntü içinde istifa ediyoruz. Bundan sonra  parti mensuplarımız ve Bodrumlu hemşehrilerimizden aldığımız Bodrum Belediyesi Meclisi üyeliği yetkisini, partimiz bu antidemokratik uygulamalarına son verip,parti içi demokrasiyi işletene kadar bağımsız olarak sürdüreceğiz.

-Ülke ve Bodrum kamuoyuna saygı ile arz ederiz.28.07.2016

Bodrum Belediyesi Meclis Üyeleri

MUSTAFA PAŞALI                  SÜLEYMAN MAZI          MAZLUM AĞAN

 

HÜLYA AŞKIN                        REMZİ GÜNGÖR           MUSTAFA DAĞDELEN

 

 

MAHMUT ÖZBELEN               ERDİNÇ TEKİNKAYA      ŞAKİR AÇIKGÖZ

 

 

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.