Anasayfa » Kültür - Sanat » DENİZ VE RÜZGARIN HAKKINI VERDİLER

DENİZ VE RÜZGARIN HAKKINI VERDİLER

150 tekne ve 2.300 denizcinin katılımcıyla başlayan The Bodrum Cup 27. kez star aldı.

24 Ekim’e kadar sürecek Yelkenli Ahşap Yat Yarışları’nın ilk günkü etabı ünlü Türk denizcisi Sadun Boro  anısına düzenlendi.  17 millik etapta, rüzgarın 14 deniz mili şiddetinde olması yarışmacıların kıyasıya mücadelesine sahne oldu. Kendisi de “Müsgebi” isimli gulet teknesiyle yarışan Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, tüm yarışmacılara başarılar dileyerek “Rüzgarınız bol olsun” dedi.  Denizciler ‘Gulet’, ‘Gulet X Large’, ‘Thrandil’, ‘Klasik ve Polyester Yatlar’ kategorilerinde en iyi olabilmek için mücadele veriyor.

yelken yarışları.jpg1SADUN BORO VE DENİZCİLER ANISINA DENİZE ÇELENK

Yarış öncesi Organizasyon Komitesi Başkanı Süleyman Uysal, Belediye Başkanı CHP’li Mehmet Kocadon, Denizciler Derneği Başkanı Mustafa Demiröz, Bodrum Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan ve Muğla Valisi Amir Çiçek; denizciler anısına denize çelenk bırakarak, saygı duruşunda bulundu..

Yarışa katılan teknelerin üzerlerine asılı, koyların korunmasına yönelik söylemlerin olduğu pankartlar dikkati çekti. 40’ın üzerinde yerli ve yabancı basın mensubunun izlediği yarışlara, geçtiğimiz yıllarda birinci olan yatlar arasında yer alan STS Bodrum Okul Gemisi, Grandi, Büyük Yunus, Ayaz, Elele, Jasmin, Montenegro, Aksona Mancorna ve Alondra yatları da katıldı.

yelken yarışları

yelken yarışları.jpg1.jpg2.jpg3

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.