Anasayfa » Güncel » DENİZCİLERDE DEMOKRASİ RÜZGARI ESTİ

DENİZCİLERDE DEMOKRASİ RÜZGARI ESTİ

Bodrum Denizciler Derneği’nin iki dönemdir başkanı olan Mustafa Demiröz “başkanlık sisteminden, parlamenter sisteme geçiş” dedi ve genel kurulda demokrasi sınavı vererek üçüncü dönem tektat seçildi.

Bodrum Denizciler Derneği yeni dönem başkanını ve yönetim kurulunu belirledi. Başkanlığa 446 oy alan Mustafa Demiröz 3.kez yeniden seçildi. Seçimin sonuçlarının açıklanmasından sonra kısa bir açıklama yapan Mustafa Demiröz şunları söyledi; “Bu genel Kurulda gerek Başkanlığa, gerek yönetim kurulu üyeliklerine adaylıklarını koyan değerli arkadaşlarım. Hepinizi bu medeni cesaretinizden dolayı, sorumluluk alma bilincinizden dolayı, sorunlarımız için ellerinizi taşın altına sokma gayretinizden dolayı, tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Bu gün demokratik bir sınav verdi Denizciler Derneği. Bu sınavdan da yüzünün akıyla çıktı. Gayet başarılı, heyecanlı ve çekişmeli bir seçim atmosferi yaşadık. Başarıyla da sonlandırdık. Seçim şu an itibarı ile bitmiştir. Yarın aynı şevkle, aynı heyecanla hep beraber derneğimiz için, Bodrum için, ülkemiz için elimizden gelen gayreti göstererek çalışmaya başlayacağız. Katılanlara, oy vermek için buraya gelenlere, yönetim kurulu üyelerime, diğer aday arkadaşlarıma tekrar teşekkür ediyorum. Sonuçlar hepimiz için hayırlı uğurlu olsun”

1970 yılında kurulan ve Bodrum’un en köklü derneklerinden birisi olan Bodrum Denizciler Derneği Genel Kurulu Bodrum Belediyesi Nurol Kültür Merkezinde yapıldı. Genel Kurul’da Mustafa Demiröz, Erol Erdoğan ve Kemal Güneri’nin listeleri yarıştı. Daha önce aday olduğunu açıklayan ve Tansel Çankaya adaylıktan çekildi ve seçime girmedi. 2bin 106 üyesi bulunan Bodrum Denizciler Derneği Genel Kuruluna her zamanki gibi oldukça yoğun bir ilgi olurken, toplam 959 kişi oy kullandı. Sabah 10:00’da başlayan genel kurulda önce divan seçimi yapıldı. Divan Başkanlığına Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Cemil Göğercin, üyeliklere ise Mustafa Sinop, Aycan Özdemir ve Mustafa İşbilir seçildiler. Önerge ile Denizcilik Federasyonu delegeliği için 13 aday gösterildi. Türkiye Denizciler Federasyonu delegeliği için açık oylama yapıldı.

Yapılan oylama sonucu Federasyon delegeliklerine 151 oy alan Mustafa Demiröz, 135 oy alan Mehmet Yenilmez ve 120 oy alan Yusuf Yıldızhan seçildiler. Gündem gereği faaliyet raporlarının okunması ve yönetim kurulunun ibrasının ardından da seçime geçildi. Oy kullanmak için atılan imza ve zarf sayısında 10 fark çıkınca zarflar yeniden sayıldı. Üç listenin yarıştığı Bodrum Denizciler Derneği Genel Kurulunda yapılan seçimler sonucu toplam 959 oy kullanıldı. Mustafa Demiröz’ün listesi 446 oy ile ilk sırada yer alırken, Erol Erdoğan’ın listesi 420, Kemal Güneri’nin listesi de 92 oy aldı. Bodrum Denizciler Derneği Yönetim Kurulu üyeliklerine 446 oy alan Mustafa Demiröz’ün liderliğindeki sarı liste kazandı. Yönetim Kurulu üyeliklerine ise Adnan Caner, Yusuf Yıldızhan, Şinasi Celeptaş, Mehmet Yenilmez, Halil Özyanık, M.Serdar Akkaş, Osman Demirkol, Deniz Zağlı, Sinan Demirkıran, Sonay Çınar seçilirken, Denetleme Kuruluna Barbaros Baylanöz, Tuncel Korkmaz ve Adnan Akar seçildi. Ali Asal ve Mehmet Altunkaya’da Disiplin Kurulu üyeliklerine seçilen isimler oldu. Seçimin sonuçlarının açıklanmasından sonr, aMustafa Demiröz ve yönetim kurulu üyeleri salonda ilk tebrikleri kabul ettiler ve daha sonra toplu fotoğraf çektirdiler.

p1ac1ro7p8ebrsfr1svt1ofl1hoc5

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.