Anasayfa » Çevre » DENİZİ DOLDURDUKLARI İÇİN DEVLETİN AÇTIĞI DAVA DEVAM EDERKEN, “BODRUMLULARI DİNLEDİK” DİYEREK YATIRIMLARINI TANITTILAR

DENİZİ DOLDURDUKLARI İÇİN DEVLETİN AÇTIĞI DAVA DEVAM EDERKEN, “BODRUMLULARI DİNLEDİK” DİYEREK YATIRIMLARINI TANITTILAR

Gündoğan Çetilli Burnu’nda  inşaat hafriyatı ile denizde 31 dönümlük dolgu alanı yaratarak, hazine tarafından açılan ve vatandaşların da müdahil olduğu BESA Firması’nın davası sürerken, firma yetkilisi Salih Bezci yatırımını Ankara’da “Projeyi kurgularken hem Bodrumluları, hem de bu güzide kasabada yaşamak isteyenleri dinledik. Talepleri çok yönlü tecrübelerimizle birleştirdik ve ortaya Bodrum’un en büyük ve sofistike projesi çıktı.” diyerek tanıttı.

BESA Firması tarafından tanıtımı yapılan 150 dönüm arazi üzerine inşa edileceği ifade edilen  yatırım için, geçtiğimiz yıl, firmanın denizi doldurmasına Bodrum 1. Asliye Hukuk mahkemesinde  şu karar verilmişti “bu dava ceza davası olmayıp, ” meni müdahale ve kal” (dolguyu kaldırma, kıyıyı eski haline getirme) olan,  31 dönümün kaldırması, işgale son vermesi için açılan dava kabul edilerek, tahkikat duruşmasının 01.03.2018’de görülmesine karar verildi.”

VATANDAŞIN MÜDAHİLLİĞİNE  DE KARAR VERİLMİŞTİ

Davaya müdahil olarak katılmaları mahkeme tarafından kabul edilen; Peynir Çiçeği Gündoğan Gönüllüleri Derneğini temsilen Sema Höcek ve Turgay Yener , Bodrum Denizciler Derneği adına Dernek Başkanı Mustafa Demiröz ile  Haluk Ortaç ise  “Kıyı kenar çizgisine ve deniz dibi yaşama müdahele vardır, davanın kabulüne karar verilmesini istiyoruz” şeklinde görüşlerini beyan etmişlerdi. Ancak, bütün bunlara rağmen, Ankaralı BESA Grup, 200 milyon dolar yatırımla hayata geçirdikleri The BO Viera’nın basın lansmanını Ankara Hilton Otel’de yaparken şunları söyledi:

BODRUMLULARI DİNLEMİŞLER

BESA Grup Yönetim Kurulu Başkanı Salih Bezci, ““Projeyi kurgularken hem Bodrumluları, hem de bu güzide kasabada yaşamak isteyenleri dinledik. Talepleri çok yönlü tecrübelerimizle birleştirdik ve ortaya Bodrum’un en büyük ve sofistike projesi çıktı.”

 

siirt escort

Paylaş

3 yorum

  1. Selahattin Tümer

    Ankara’yı parselleyip içine ederken Ankaralıları ne kadar dinledilerse o güzelim Küçükbük’ü mahvederken de o kadar dinliyorlar. Onların dinledikleri tek şey cüzdanlarının sesidir. Aklımızla alay etmesinler.

  2. Thanks Rezzan Şebin! It is a really great pattern

  3. Rezzan Şebin, thanks a lot for the article post.Much thanks again. Fantastic.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.