Anasayfa » Ekonomi » “DERE BELLİ BALIK BELLİ”

“DERE BELLİ BALIK BELLİ”

Baia Bodrum Otel Genel Müdürü Ali Burak Özarutan, 2016 sezonunda fiyat düşürme politikası içinde olmayacaklarını söyledi. Özaturan “Dere belli balık belli, hepimiz aynı gemideyiz” dedi.

Baia Bodrum olarak 2015 yılını bir önceki yılla aynı seviyelerde geçirdiklerini anlatan Ali Burak Özarutan, genel olarak işlerin ve rekabet ortamının giderek zorlaştığına dikkat çekti. İçinde bulunduğu coğrafyadan dolayı Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiğini kaydeden Özarutan, ”Türkiye algısı giderek değişiyor. Turist elbette güvenli limanı seçer. Hiçbir turist güvenli olmayan bir yere gitmek istemez.” diyor.

Ali Burak Özarutan, sektörde oluşması beklenen fiyat indirimleri ve kendilerinin bu durumda nasıl pozisyon alacağına ilişkin olarak ise şu bilgileri veriyor:

bariaotel

”DERE BELLİ, BALIK BELLİ”

”Bu sene ülke içindeki destinasyonlar arasında ekstra bir rekabet ortamı doğdu. Ama bizler hepimiz aynı gemideyiz. Dere belli, balık belli. Bu derenin içindeki mevcut balıklardan ziyade, bizim yeni dereler aramamız gerekiyor. Yoksa ben şu otelin müşterisini alayım, o benimkini alsınla bu işler yürümez. Bu dönemde doğru dersler çıakrıp kalıcı adımlar atabilmek gerekiyor. Günü kurtaracak adımların kimseye yaramadığını görüyoruz. Gereksiz yapılan fiyat indirimleri oluşmuş pazarları aşağıya çekiyor.”

”FİYAT DÜŞÜRME POLİTİKAMIZ OLMADI”

”Bizim ekstra fiyat düşürme gibi bir politikamız olmadı. Tesislerimiz için iç pazar ve dış pazarda erken rezervasyon adı altında kurduğumuz bir sistem var. Bu sistemin dışına çıkmak kimseye bir yarar getirmez. Bu nedenle çizgileri iyi çizip o çizgilerin içinde kalmak gerekiyor.”(Turizm Güncel)

 

 

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.