Anasayfa » Çevre » DERE YATAKLARINDAKİ YAPILARIN MÜLKİYET SORUNUNU BELEDİYE ÇÖZERSE, ISLAHI DSİ’YE AİT

DERE YATAKLARINDAKİ YAPILARIN MÜLKİYET SORUNUNU BELEDİYE ÇÖZERSE, ISLAHI DSİ’YE AİT

Bodrum ve Muğla için, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, 3 aşamalı sel ve taşkın önleme projesinin hayata geçirilmesi talimatını verdi.

AK Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Avukat Gültekin Akça, Bakan Eroğlu tarafından verilen talimat kapsamında, “Ağaçlandırma, tersip bendi ve derelerin ıslahı“ çalışmalarının ilgili kurumlarca hayata geçirileceğini ifade etti. AK Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Avukat Gültekin Akça, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun bir dizi açılış ve etkinlik için geldiği Muğla’da geçtiğimiz yıl sel felaketinin yaşandığı Bodrum’a yönelik çalışma başlatılacağını açıkladı. Akça, Bodrum’da 3 aşamalı olarak hayata geçirilecek projelerle sel ve taşkınlara karşı önlem alınacağını söyledi. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun Yatağan’da yapılan koordinasyon toplantısında önemli mesajlar verdiğine işaret ederek Akça, “Sayın Bakanımızın Başkanlık ettiği toplantıda özellikle Orman ve DSİ tarafından son 13 yılda yapılan yatırımlar ve önümüzdeki günlerde hayata geçirilecek projeler ele alındı. Bu projelerde en önemlisi geçtiğimiz yıl sel felaketinin yaşandığı Bodrum’la ilgili” dedi.

BODRUM’DA SEL VE TAŞKINLARA 3 AŞAMALI ÖNLEM

Ak Parti Grup Başkanvekili Avukat Gültekin Akça, sel felaketinin yaşandığı Bodrum’da aynı sıkıntıların yeniden yaşanmaması için Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun 3 aşamalı sel ve taşın önleme projesinin hayata geçirilmesi talimatını verdiğine dikkat çekerek “Bakanımızın verdiği talimat kapsamında Orman ve DSİ Bölge Müdürlükleriyle yerel yönetimler birlikte çalışma yapacaklar. Bu kapsamda ağaçlandırma, tersip bendi ve derelerin ıslahı çalışmaları ilgili kurumlarca hayata geçirilecek. Bu çalışmadaki amaç yağışın sel ve taşkına dönmeden etkisini azaltmak” diye konuştu.

DERE YATAĞINA YAPILAN EVLER

Bodrum’da yaşanan sel felaketi sonrasında yapılan incelemelerde selden zarar gören bazı ev ile işyerlerinin dere yataklarının üzerine yapıldığının tespit edildiğinin toplantıda gündeme geldiğine vurgu yapan AK Parti Büyükşehir Belediyesi Grup Başkanvekili Avukat Gültekin Akça, açıklamasına şöyle devam etti. “Hayata geçirilecek 3 aşamalı proje kapsamında dere üzerine yapılan yapıların mülkiyet sorunu belediyelerce çözülüp, derelerin DSİ’ye tesliminden sonra dere ıslahları yapılacak. Sayın Bakanımızın ve bizlerin amacı, turizmde bir dünya markası olan Bodrum’da sel ve taşkınların bir daha yaşanmaması.”

Paylaş

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.